Lærlingen Skrevet Juni 18, 2006 Skrevet Juni 18, 2006 Noen som vet hvor jeg kan få tüv-papirer på Alpina felger. Jeg trenger dette for å få godkjent min BMW M3 E30 med 17" Alpina felger.
Tech9 Skrevet Juni 18, 2006 Skrevet Juni 18, 2006 Du kan jo kontakte Alpina direkte og spørre. Kontaktinfo: http://www.alpina-automobiles.com/en/ko ... ltweit.php? og: http://www.alpina-automobiles.com/de/ko ... chland.php (Tysk) Da jeg ville ha papirer på mine BBSfelger sendte jeg bare en mail til BBS og oppga type felg og bil..2 dager senere kom papirene på mail..
Hakon Skrevet Juni 18, 2006 Skrevet Juni 18, 2006 faen for en enerverende farge alpina har på hjemmesiden sin... virker som at de ikke vil ha noen beøkende..
Fredrik Skrevet Juni 18, 2006 Skrevet Juni 18, 2006 Du kan jo kontakte Alpina direkte og spørre. Kontaktinfo: http://www.alpina-automobiles.com/en/ko ... ltweit.php?og: http://www.alpina-automobiles.com/de/ko ... chland.php (Tysk) Da jeg ville ha papirer på mine BBSfelger sendte jeg bare en mail til BBS og oppga type felg og bil..2 dager senere kom papirene på mail.. Hvorfor ikke bare ta kontakt med Autozentrum... de er eneforhandler av Alpina i Norge...
Lærlingen Skrevet Juni 18, 2006 Forfatter Skrevet Juni 18, 2006 Du kan jo kontakte Alpina direkte og spørre. Kontaktinfo: http://www.alpina-automobiles.com/en/ko ... ltweit.php?og: http://www.alpina-automobiles.com/de/ko ... chland.php (Tysk) Da jeg ville ha papirer på mine BBSfelger sendte jeg bare en mail til BBS og oppga type felg og bil..2 dager senere kom papirene på mail.. Jeg har kontaktet Alpina direkte flere ganger skriftlig (på engelsk) uten hell. Det er nå en angrer seg for at en ikke fulgte bedre med i tysktimene. Med andre ord ikke bare å ringe dem. Jeg skal kontakte Autozentrum og prøve der.
GSS Skrevet Juni 19, 2006 Skrevet Juni 19, 2006 Jeg har alltid fått svar av alpina. Ofte dagen etter også. Jeg har en del papirer fra alpina, skal se om jeg finner noe på e30 M3
Lærlingen Skrevet Juni 19, 2006 Forfatter Skrevet Juni 19, 2006 Jeg har alltid fått svar av alpina. Ofte dagen etter også.Jeg har en del papirer fra alpina, skal se om jeg finner noe på e30 M3 Det hadde vært flott!
GSS Skrevet Juni 20, 2006 Skrevet Juni 20, 2006 Ja, da har jeg kikket i den tykke "boka" med alle godkjenningspapirene for Alpina-felger. Du tror det sikkert ikke, men alle de 92 sidene er forskjellige godkjennelser for Alpina felger 7x16 og 8x16 til e12, e23 og e24. Så jeg må beklage. Vet ikke hvem du har kontaktet hos alpina, men prøv Mr Christopher Kratzer (c.kratzer@alpina.de)
Lærlingen Skrevet Juni 20, 2006 Forfatter Skrevet Juni 20, 2006 Ja, da har jeg kikket i den tykke "boka" med alle godkjenningspapirene for Alpina-felger. Du tror det sikkert ikke, men alle de 92 sidene er forskjellige godkjennelser for Alpina felger 7x16 og 8x16 til e12, e23 og e24.Så jeg må beklage. Vet ikke hvem du har kontaktet hos alpina, men prøv Mr Christopher Kratzer (c.kratzer@alpina.de) Har du godkjenningspapirer på Alpina 17" til E-34? Kanskje jeg kan bruke denne godkjenningen siden det er 5-120 på Me E30?
Orjan Skrevet Juni 20, 2006 Skrevet Juni 20, 2006 Er nok ikke no' vits å kontakte Alpina - de leverte ikke 17" til E30'n.
Lærlingen Skrevet Juni 21, 2006 Forfatter Skrevet Juni 21, 2006 Er nok ikke no' vits å kontakte Alpina - de leverte ikke 17" til E30'n. På M3 E30 er det boltmønster 5-120 og dermed er mulig med Alpina-felger på en E30.
GSS Skrevet Juni 21, 2006 Skrevet Juni 21, 2006 Papirene mine omfatter kun e12, e23 og e24. Ikke e34. Men alle nevnte typer har samme boltmønster som senere bmw. Orjan: Papirene mine inneholder godkjennelser på alt fra 518-M535 og Alpina, så jeg synes det er verdt å høre jeg da. Ingenting er "ikke vits"
Orjan Skrevet Juni 21, 2006 Skrevet Juni 21, 2006 Jeg mente bare å si at alle E30-baserte Alpina-biler hadde 16"-felger. Alpina B6 3.5s som var basert på E30 M3 hadde også 16", men da 8x16" både foran og bak. I mitt hode skulle det bety at Alpina ikke har TÜV-papirer på 17" til E30'n - men man skal jo aldri si aldri
Lærlingen Skrevet Juni 21, 2006 Forfatter Skrevet Juni 21, 2006 Fikk svar fra Alpina nå at de ikke hadde tüv-papirer på 17" til E30, siden det ikke har blitt laget. De hadde heller ikke til E-34, men fikk til svar at dette ikke ville ha hjulpet meg heller. Hva gjør jeg da, når bilen har 17" Alpina felger og må godkjennes hos Biltilsynet siden det er import bil?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå