Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var i kontakt med ESS ang. kompressor en liten stund etter jeg kjøpte min E46 318i. Fikk tilbakemelding som følgende:

effektøkning til ca. 170hk. Økning av dreiemoment med 45%.

Pris ferdig montert 50 000,- Dette var da i 2002.

Dette ble for min del skrinlagt og nøkkel kasta. Leilighet ble prioritert og det er jeg glad for den dag i dag :)

Skrevet

OK, her kommer det beste rådet : Vil du ha mer guffe enn det 318 gir deg skal du ikke montere kompressor til over 50.000,-, heller ikke sette inn en 325 motor og slite med godkjenning og dritt. Nei, selg bilen du og kjøp deg en 325 eller 328, da får du en bil som du slipper å bli nervøs i hver gang du ser BILTILSYNET har teknisk kontroll.

Skrevet

Slenger meg på her:P

Det stemmer det jeg fattet opp her i tråden. Kompressor "stjeler" litt kraft ettersom at den må fysisk snurres med reim.

Turbo er også lettere og vedlikeholde pluss at du får muligheten til dumpventil "brrrrrrmmmmm, psjhhh" :P

  • 9 years later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...