Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Her er min gamle 1600 som jeg henta i sverige i fjor. Litt sjabby men grei

Har hatt litt nødreprasjon av kanal og bytta til sperra diff fra 323 etter jeg kjørte sund orginalen. Har også bytta til plast foringer bak. Skal også bytte alle fjørene da det var kappa campingvognfjører og bilstein dempere på bilen= lav og stiv.

Photobucket

Photobucket

Skal bare sette den ihop så er det avgårde på biltilsynet for norske skilt.

Sitter en toliter m10 med weber 45 gassere og shcrick 292 grader kam, motornord grenrør, 2" eksos og glassfiber framskjermer.

Ingen rakett, men tømmer speedoen ganske greit.

Photobucket

Photobucket

Videre planer er porting av topp og kanskje innsprøytning og turbo. Vi får se om jeg får tid. Pri numero uno er skilt. 8):D

Skrevet

Da var mellomaksling og diff montert.

Mangler å montere bremserr, litt maling og en liten sanering av interiøret så er jeg klar for biltilsynet. :twisted:

Skrevet
Blir det banedyr av denne?

Nja. Det blir vel en busbil. Til og fra jobb og litt banekjøring hvis jeg får mulighet til det. Hadde håpet å komme meg nedover til sommertreffet, men det frister ikke så veldig mye å kjøre bilen nedover:)

Skrevet

Da har det skjedd litt mer i garasjen.

Montert bremser på begge siden og en drivaksling.

Noen dårlige mobil bilder :)

5ap73l24ollpx9qw282c.jpg

mdgplyiapvugaz5oodwx.jpg

Her ser dere hvordan eksosen er hengt opp:) slangeklemme og patentbånd, Swedish engineering :twisted:

Er forresten flere eksempler på det: kustom kjøling av bremsene framme, skal se om jeg finner bilde av det :)

  • 1 month later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...