Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • Svar 43
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Vekt er helt klart en issue med denne bilen ja, men det er vel uansett mer en cruiser enn en banebil.

Skrevet

Den er jo ganske tung, ja. Men jeg tror nok handlingen er rimelig bra uansett. Hadde ikke sagt nei takk :wink:

Skrevet

Hva er det som gjør at 35i veier nesten 100kg mer enn 30i? Er det ekstra forsterkninger i karrosseri kanskje? Eller 50kg per turbo?

Ville tro dette gjør 30i til en mer attraktiv bil for de som har planer om å kjøre aktivt iallefall.

[space]: hvor mye veier din?

Skrevet

[space]: hvor mye veier din?

Ett sted mellom 1200 og 1300 mener jeg å huske...

Veier 100 kg mer enn vår E39 og!

hæ? :shock:

Min e46 coupe veier jo over 1500kg...

Skrevet

Min veien 1280kg, men må jo sammenlignes med modellen med minst motor da som er 1480kg.

Altså 200 kg som skiller.

Skrevet

[space]: hvor mye veier din?

Ett sted mellom 1200 og 1300 mener jeg å huske...

Veier 100 kg mer enn vår E39 og!

hæ? :shock:

Min e46 coupe veier jo over 1500kg...

Hva i all verden har du foret den opp på da? :lol:

Vår E39 veier i følge vognkortet 1480 kg inkl. fører (bikker 1500 kg med meg som fører, men det er en annen sak), og tror vår E46 veier ca. 60 kg. mindre enn den igjen.

Skrevet

Min e46 320i veide 1580kg. Altså 300 mer enn z4'en min. Med 20hk mer fra en grommere motor og 300kg lettere bil er det lett å merke forskjellen :)

Skrevet

Hansh, Putt den på vekta hos BT.. hadde vært interessant å se hva den sa. Min erfaring er at jo eldre bilene er, jo større sjanse er det for at vekta i vognkortet er helt på tur. En E36 320ia jeg hadde mener jeg hadde vekta til en ribba 316i i vognkortet. Den var mye tyngre på vekta ihvertfall. Fint for den som importerte den.

Skrevet

Har tenkt å se om jeg får gjort det en gang, men i følge litt søking på faktasider på nettet nå nettopp skal den veie 1485 kg.

Skrevet

I følge denne siden veier den 1496 kg, og en 98 mod. E46 320i 1465 kg, noe som ikke burde være langt unna vår E46 selv om det er en annen motor.

Er ihvertfall flere kilder som da sier at den veier under 1500 kg, men å få veid begge bilene hadde fortsatt vært interessant.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...