Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på og bytte ut min E39 528iat med en mindre bil. Har da sett såvidt på en 2000mod 318ci.

Er dette en ok bil, eller blir den undermotorisert?

Bilen er manuell. Dette blir kun en "melk og brød" bil, da jeg har en "noe oppgradert" E30 M3 for og få frem smilet...

Noe spesiellt jeg bør tenke på ved kjøp av en slik bil?

Skrevet

Bilen er ingen racer med sine 118hk, men mer en god nok som brød å melk bil som du sier :-) Motorene er solide, med reg kjede og ingen store svakheter.

Det eneste du burde være spesielt obs på er:

Bærearmsforingene forran, disse tåler ca 100 000km pr sett.

Rust i falser på dørene, samt sjekk panser og bagasjeluke.

Ellers er disse veldig solide biler.

Skrevet

Bilen er grei i seg selv. Har en slik en jeg og. Dog som du og sier, er den relativt under motorisert. Men generelt bilen i seg selv er jo lik resten av ci klassen :) eneste minuset med den er motoren. Men prøv å få en med mye utstyr. Gjør bilen enda bedre, og du tenker ikke så ofte på at den er undermotorisert

Skrevet

318 går faktisk helt greit i forhold til andre bilmerker. Har en 320 selv med `BARE` 150hk, og den er faktisk ganske sprek.

Kan være slakk i dør hengslene på disse bilene, og hengslene er sveisa fast i karroseriet:P men går som regel bra å bare bytte henselet som sitter på selve døra. dette er skrudd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...