Flua Skrevet Mai 31, 2010 Skrevet Mai 31, 2010 Jeg lurer på å kjøpe senkefjærer til min 98' 523 sedan, tenker i tilfelle å kjøpe eibach 30/20-25 sett fra koed. Hva tror folket om det? Jeg vil ikke senke bilen så mye, på grunn av at jeg ikke vil begrense kjøringen min.. Hvordan vil dette bli med camber/caster? Vil jo få litt mer negativ camber, men det vil ikke bli så mye at det vil by på problemer? Vil en forskjell på 5-10 mm foran/bak gi noe utslag i caster? Vil gjerne beholde kjørekomforen, eibach fjærene er ganske OK da? Håper noen tar seg tid til å svare
Flua Skrevet Mai 31, 2010 Forfatter Skrevet Mai 31, 2010 Jeg har originale dempere på bilen, vil det gå greit med denne senkingen? Ønsker ikke noe dårlige kjøreegenskaper.. Jeg kjører på 225/55R16 dekk forresten.
Haug530D Skrevet Mai 31, 2010 Skrevet Mai 31, 2010 Selv har jeg de samme fjørene på min bil, men jeg har i tilegg Bilsteins Sine sportsdempere og kjører med 235/40 18 foran og 265/35 18 bak. Jeg synes det er veldig komfortabelt og kunne egentlig tenkt meg å hatt det ennda mer stivt, men Eibach fjørene funker nok fint med orginale dempere også ja. Jeg fikk vel litt feil på Camber hos meg, men dette kan være andre ting som spiller inn, som slitasje i oppheng,dekk osv.. Fikk det nå uansett godkjent til slutt ved at verkstedet jekket bilen ørlite opp når de målte. Har ikke hatt noe som helst problemer i ettertid med verken selvoppretting, dekkslitasje eller annet.
Flua Skrevet Mai 31, 2010 Forfatter Skrevet Mai 31, 2010 Okay, høres bra ut Hørt en del som sier at det blir veldig mye slitasje på demperene når man senker med originale dempere? Trodde ikke det skulle være noe problem med camber når man ikke senker mer enn 30/25mm, fler som har opplevd dette?
bjalle Skrevet Mai 31, 2010 Skrevet Mai 31, 2010 Har eibach 30-25 på min e39 med orginal dempere,merket at bilen ble stivere men det går ikke ut over komforten,bilen skrever litt bak,men det skal den jo også gjøre orginalt,venter med en eventuell 4 hjulkontroll til jeg får sjekket dekkslitasje,ble ihvertfall perfekt senk på e39.Det er først når du senker mer enn 30 at du sliter på orginal dempere så du kan trygt montere dette settet.
Flua Skrevet Mai 31, 2010 Forfatter Skrevet Mai 31, 2010 Høres ut som fjørene passer bra for meg med tanke på komfor/kjøreegenskaper da. Hva mener du med skrever? At hjulene peker litt "utover"? Hvordan synes du kjøreegenskapene var originale fjører kontra eibach fjørene?
Alpejohn Skrevet Mai 31, 2010 Skrevet Mai 31, 2010 Har eibach 30-25 på min e39 med orginal dempere,merket at bilen ble stivere men det går ikke ut over komforten,bilen skrever litt bak,men det skal den jo også gjøre orginalt,venter med en eventuell 4 hjulkontroll til jeg får sjekket dekkslitasje,ble ihvertfall perfekt senk på e39.Det er først når du senker mer enn 30 at du sliter på orginal dempere så du kan trygt montere dette settet. Hvilken høyde har du fra senter på felgen og rett opp til hjulbuen fremme da?
thoslags Skrevet Mai 31, 2010 Skrevet Mai 31, 2010 Okay, høres bra ut Hørt en del som sier at det blir veldig mye slitasje på demperene når man senker med originale dempere? Trodde ikke det skulle være noe problem med camber når man ikke senker mer enn 30/25mm, fler som har opplevd dette? Eg senka bilen med eibach 30/20-25 fjærer frå koed. Demperne framme tok kvelden etter 1-2mnd. Merket at den blei mjukare og mjukare framme, og den gynger framme. Men bak er det ingen problem for demperne.
Flua Skrevet Juni 1, 2010 Forfatter Skrevet Juni 1, 2010 Var demperene dine gamle? Ikke så veldig lysten på å ødelege demperene mine :\
AutoMartin Skrevet Juni 1, 2010 Skrevet Juni 1, 2010 Uansett burde du ta en 4-hjulskontroll etter denne senkingen. Det er tross alt små justeringer som ofte skal til for å få det bra, derfor også små forandringer for at det blir feil vinkel på camber/caster. Det kan kanskje virke som det er bra, men vær sikker på at du vil slite dekka fortere enn uten senk;-p Jeg har nettopp montert 60 senk på min E36 foran, og bruker originale dempere, men tror nok ikke de blir gamle. Ofte bunner de istedenfor å dempe, noe som dreper dempere. Tror ikke det skal bli problemer med din senk og originale dempere. Er oftest med 40 senk og mer at man må bytte til kortere type demper.
Flua Skrevet Juni 1, 2010 Forfatter Skrevet Juni 1, 2010 Okay, så mindre enn 40 pleier å gå bra med mindre man bånner demperene? Går det ann å justere camber/caster på e39 med originalt tårnlager?
Haug530D Skrevet Juni 1, 2010 Skrevet Juni 1, 2010 Okay, så mindre enn 40 pleier å gå bra med mindre man bånner demperene? Går det ann å justere camber/caster på e39 med originalt tårnlager? Det går nok helt fint med 30/25 Eibach på orginale dempere, såfremt demperne ikke er dårlige fra før, men jeg vil anbefale deg å skifte tårnlager fremme når du først har det av, min bil var kjørt ca 125 000 når jeg skiftet og begge tårnlagrene fremme var gåen, men jeg byttet alt som har med demperne å gjøre, gummier, stoppere osv.... Nei det er ikke justerbar Camber/Caster foran.
Flua Skrevet Juni 1, 2010 Forfatter Skrevet Juni 1, 2010 Da tror jeg jeg satser på eibach 30/25 og originale dempere Vil man ikke høre det om man har defekte tårnlagre? Ikke lyst på unødvendige utgifter, blir nok kostnader på bilen nå Tenker å bytte bærearmene foran (allerede byttet casterstag), styrestagene og bytte om til powerflexforinger før 4-hjulskontrollen. Så er alt i forstillingen tipp topp.. Litt lei av vibrasjoner Bilen har gått 206 000, så er jo godt mulig lagrene har vært byttet.
Flua Skrevet Juni 1, 2010 Forfatter Skrevet Juni 1, 2010 Demperene mine er forresten ca 1 år gamle, og gått 20 000 (foran vel og merke), de bak vet jeg ikke hvordan er.
AutoMartin Skrevet Juni 1, 2010 Skrevet Juni 1, 2010 Da tror jeg jeg satser på eibach 30/25 og originale dempere Vil man ikke høre det om man har defekte tårnlagre? Ikke lyst på unødvendige utgifter, blir nok kostnader på bilen nå Tenker å bytte bærearmene foran (allerede byttet casterstag), styrestagene og bytte om til powerflexforinger før 4-hjulskontrollen. Så er alt i forstillingen tipp topp.. Litt lei av vibrasjoner Bilen har gått 206 000, så er jo godt mulig lagrene har vært byttet. Jo, det blir nok noe "klakkelyder" fra forstilling hvis tårnlagrene er gåene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå