Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei! Kjøpte en 2002 316I e46 igår, og ble veldig i tvil om det er eller ikke er Dynamic Stability Control på den /om det kan være, når det ikke er en knapp på dashet til å slå den av og på?

Btw er kjempefornød med bilen! Motorstørrelsen er for å ikke kjøre så kvasst som je gjerne gjør om jeg kjenner hestene ligger sulteforede på fart, klare til å reagere med en gang du gir gass:p (har mista lappen for fart før, og det gidder jeg ikke igjen!:)

Ps: jeg har asc knapp, lr hva det var:)

Posted

ASC er et tilsvarende system som DSC. Det avhenger av årsmodellen da tidligere biler hadde ASC/ASC+T, deretter DSC og nå DTC (med mulighet for å koble ut DSC).

Posted

så når forsikringsselskapet spør meg under "sikkerhetsrabbatter: Antiskrens - ESP o.l. som motvirker skrens. Tilløp til skrens registreres av bilen, og systemet griper inn." (ved at enkelthjul bremser, og det ikke er under aksellerering) så har jeg det? =)

Posted

Det var en her på forumet som hadde en kjempegod forklaring på det der. Jeg skal ikke prøve å gjenta suksessen, men....

Trur det er i 99 eller 2000 at det ble med antiskrens.

Man skal kunne se det på knappen om det er mer enn bare antispinn.

Uansett, så er det hvist sånn at man holder knappen inne litt lengere for å slå systemet helt av hvis man har begge deler... På min E46 så gikk den ikke på med bremsene, den bare slapp opp gasspådraget...

Posted

Sammenligna med en 99 (bygd 9/98) 320ci og min 2000 mod (03/00) 318. Begge sto ASC på knappen, men hans stoppa ikke skrens, bare spinn. Min tok på bremsene og.

Så det at det står på knappen ASC+T gjør det hvertfall ikke på alle. Jeg har aldris ett en bil med +T knapp. Kun ASC og DSC.

Posted

Ta deg en tur ut på snøen og prøv å få skrens. Da merker du fort om du har antiskrens eller ikke. Gjør det uten gasspådrag(da vil antispinn slå inn om du spinner)

Posted
Kan virke som at 3/5/7- serien fikk antiskrens med facelift i 99?

Nå kom vel ikke alle de med facelift i 99 da...

Jeg bare tippet på det med 99 da, bomma jeg så fælt?

facelift kom 9\03 på 3 serie ;)

Posted
Okei ;) Er ikke helt kjent med E46. Men E38 og E39 bomme jeg ikke med...

Syns du er flink jeg <3

:P

Takk :)

Du skal selv ha skryt for vennlighet og høfflighet, ikke alle som har det her inne :wink:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...