Jump to content

e60 bremseskiver. Pris og oppgradering


Recommended Posts

Posted

Jeg skal bytte bremseskivene på min e60 520i pga kast. Noen som har et prisestimat for nye bremseskiver fremme? Er det mulig å sette på kraftigere bremseskiver uten å måtte skifte andre kostbare komponenter? Synes de originale bremsene mangler litt "bitt", og kunne tenkt meg oppgraderte bremser når det skal skrues der likevel.

  • 1 month later...
Posted

søk etter på ebay,billige brembo skiver i alle utførelser dær.... men ta målebåndet fatt og forsikre deg om at du bestiller rett.... :-)

Posted

dersom du er ute etter mer bitt er det klosser som gjelder. Noen leverandører greier å oppgi friksjonkoeffisient, andre ikke.

Vet du om det står originale klosser og skiver på i dag?

Posted

oi, ser nå at det var litt sprik mellom din post og første svaret, Legg gjerne inn noen kommentarer om hva du gikk for og hvordan det oppleves, kan være greit for andre i din situasjon.

Posted

Bilen er faktisk inne på verksted i dette øyeblikk. Hele saken er egentlig en ganske sur garantisak som er til behandling hos BMW. Saken er ikke avgjort ennå. Da det ble kjent at jeg måtte skifte bremseskiver og klosser, tenkte jeg selvfølgelig på en oppgradering da jeg for tiden og jobber med en heftig motoroppgradering. Det var uaktuelt fra BMW sin side å eventuelt dekke noen uoginale deler, og det har jeg forståelse for.

Skulle jeg oppgradere med originale BMWdeler, ble jeg fortalt at dette ville bli veldig omfattende og kostbart med ny kalipere osv. Gikk derfor på dette tidspunkt for orignaloppsettet for å opprettholde likviditeten min nå i en kostbar tid.

Skulle gjerne prøvd noen av de andre settene med greenstuffklosser fra for eks GS, men det blir vel neste gang.

Fikk et veldig bra tilbud på skiver, klosser og sensorer fra en her på forumet med mer racingpreg. Dette virket veldig fristende. I tillegg har jeg tilgang på et helt nytt sett fremme som en kamerat av meg fikk i en feilforsending. Dette skulle være rimelig heftig og han har det fremdeles om noen er interessert. Han sa han skulle gi meg 30% på dette settet hvis noen andre her skal oppgradere.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...