Boost a`lot Skrevet Oktober 12, 2011 Skrevet Oktober 12, 2011 Skikkelig rå bil!!Skal du kjøre i gt-2? Da blir vi 2 stk Bmw på noen av løpene ihvertfall. Ja var planen det.. Så bra! Hvordan bmw har du, og hvor holder du til? Har en E36 sedan med Volvo motor. Bor i Sarpsborg. Har du fått prøvd bilen på Rudskogen?
setra Skrevet Oktober 12, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 12, 2011 Skikkelig rå bil!!Skal du kjøre i gt-2? Da blir vi 2 stk Bmw på noen av løpene ihvertfall. Ja var planen det.. Så bra! Hvordan bmw har du, og hvor holder du til? Har en E36 sedan med Volvo motor. Bor i Sarpsborg. Har du fått prøvd bilen på Rudskogen? oi! Knall kombo det da! Jeg bor i Halden. Nei, har ikke fått kjørt den ennå. Begynner å haste skal det bli noe i år.. Har du fått lisens på bilen din, og har du fått lisens på deg?
Boost a`lot Skrevet Oktober 13, 2011 Skrevet Oktober 13, 2011 At det ble en sånn kombo er litt tilfeldig. Hadde motoren og trengte et chassie som hadde sving potensiale. Kjørte det siste GT løpet på rudskogen i sommer, så det er lisens på både bil og sjåfør. Har du funnet en dag det blir testing på?
setra Skrevet Oktober 13, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 13, 2011 At det ble en sånn kombo er litt tilfeldig. Hadde motoren og trengte et chassie som hadde sving potensiale.Kjørte det siste GT løpet på rudskogen i sommer, så det er lisens på både bil og sjåfør. Har du funnet en dag det blir testing på? Utifra rundetiden din på rudskogen ser det ut til å fungere veldig bra hvertfall Nei, har ikke funnet noe tid. Har lyst til å få på fangeren og vingen før jeg tester, og det er fortsatt ikke ferdig, så får se om det blir noe i år...
bmw-520i Skrevet Oktober 13, 2011 Skrevet Oktober 13, 2011 rå bil men du bør seriøst gjør noe med eksosen, hehe høres ut som en m52 2.0 l på fri eksos
Thunegutt Skrevet Oktober 14, 2011 Skrevet Oktober 14, 2011 Denne va heftig! Liker motor,pressa, understell, bremser, ja alt Vortech V3 du har, med 0.6 bar? Hvilke bil er denne bygget på?
setra Skrevet Oktober 15, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 15, 2011 Denne va heftig! Liker motor,pressa, understell, bremser, ja alt Vortech V3 du har, med 0.6 bar? Hvilke bil er denne bygget på? Takk for det Ja ganske riktig det. En V3, men peaket på 10psi, så ca 0,7 bar. Bilen er bygd på en orginal M3 fra statene. Har fortsatt USA grenrør, så var knallfornøyd med at den klarte 550 hester..
NBCustom Skrevet Oktober 15, 2011 Skrevet Oktober 15, 2011 Hei, jeg skal lisensiere min E9, har noen spørsmål i forbindelse med dette: Hvilken klasse vil en bil på rundt 1250kg og 250-350hk inngå i? med andre ord, hva slags klasser og effekt/vekt-forhold har de forskjellige klassene? Dette står kanskje i bilsportboka? Forøvrig har du bygd en rå bil!
Boost a`lot Skrevet Oktober 15, 2011 Skrevet Oktober 15, 2011 For å få lisens på bilen så trenger du ikke fortelle hvem spesifik klasse du skal kjøre i ,men hva man skal kjøre. Racing\rally\drifting. Fokusen er rettet mot sikkerhet. GT 1\2 "fri" motor GT 3: 3,20 – 4,5kg/hk GT 4: 4,51 kg/hk eller mer. Dette er med sjåfør i bilen ved endt løp. Beregningsverdier for motoreffekt: Motortype: Hk pr liter a 2 ventiler pr. sylinder 100 b 4 ventiler pr. sylinder, 1 spjeld maks.64 mm 120 c Flerventiler, frie gasspjeld 130 d Turbo/kompressor, 2 ventiler pr. sylinder 170 e Turbo/kompressor flerventiler 210 f Turbomotor med 32mm restriktor 150 g Turbomotor med 40mm restrictor alt. twinturbo med 2x30mm restriktorer 190 h Wankelmotor 230 i Wankelmotor med turbo/kompressor 350 Ingen kombinasjoner av denne tabell er tillatt.
setra Skrevet Oktober 16, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 16, 2011 Takk skal dere ha! Bare en liten ting.. Det blir ganske feil å si at jeg har bygd en fin bil, for det er PeeBee motorsport som har bygd en fin bil. Fantastisk flink fyr, med masse bra BMW produkter. Se link: http://www.peebeemotorsport.com/
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå