Gå til innhold

Turbo-HF

Medlem
  • Innholdsteller

    4210
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Turbo-HF

  1. Ruten byttet til en mye penere, og Style 397 er vasket, renset og rengjort, der de utslitte dekkene blir tatt av hos verksted. Grei stand, men skal pusse dem opp litt penere under vinteren. 😃👏 Før vask: Etter rengjøring: Prøveutstilt:
  2. Delene som skal byttes ut og lakkeres, høyre forskjerm i tillegg til de fleksible spoilerene, til brukt og opplakkert takspoiler over bremselys, og under bakruten, samt luftkompressor til dekktrykk:
  3. Dekkene var fint lite å spare på, til og med gått hull og helt ned til corden på det ene dekket, men felgene anses som hele og pene, så det ble handell! 😁👏 Noen som kan eller vil gjette pris før det avsløres? 😊 Se bilder. 397'ene er pene i design, så ser om det blir sommerhjul eller settes på vinterdekk på dem. 😀👍 Lite utvalg bilder følger vedlagt 😃🌞🎼: Kùn 98 oktan som fylles: Bare godt nok med original frontrute, bakruten med fabrikktonet glass byttes jo, også, til en penere brukt med privacyglass. 😃 Forskjell på bilde tatt med og uten blitz på Samsung Galaxy A34 5G 256 GB: Med: Uten: Deilig med ingen feil, setebelte er av i garasjen, bare. Varebil: Forskjerm hentet: Style 397'ene: Innpakket høyre forskjerm med bare 85609 km. på telleren i A17 Havanna brun metallic uten rust. Pakkes ut, lakkeres om til A89 Imperial Blå og monteres etter vinteren. Serviceskilt:
  4. Det gledes, høyre forskjerm hentes imorgen, bakrute hentet igår, mandag, sammen med takspoiler bak og lufttrykk kompressor til dekk, og så plutselig snublet jeg også over 18" Style 397M hjulsett som ble spontant handlet. Hentes imorgen. 👍😁 Illustrasjonsbilde:
  5. Skjer litt mer her, "nye," brukte deler kommer, blant annet original, fabrikktonet bakrute, uten riper, den som var på er så ripete og slitt, så må matche den nye frontruten. Byttes etter mottak til uken. Ny takspoiler, hvit, skal lakkeres og monteres, og endelig funnet strøken og rustfri høyre forskjerm, i A17, så den må lakkeres før montering, også, pluss original luftkompressor til dekktrykk. Det må man jo ha!
  6. Tusen hjertelig takk, og jeg må jo si ilikemåte, Jan @sveigis!
  7. Da ble det omsider nytt frontrutebytte, selvsagt til BMW originalt glass, og glasstekniker syntes nå det var på tide og dårlig montert uoriginal rute tidligere, så da blir alt ryddet opp i idag. 😊👍 Før og etter bilder kommer. 😃
  8. Del 2: 😃 Fylt bensin, byttet beige, originale tekstilmatter til de originale, sorte gummimatter og
  9. Hjemme igjen fra Kristiansund N forrige søndag og her er de seneste dagene oppsummert i bilder: 😃🌞 Del 1, vinterhjul montert, Borbet 17", fylt spylervæske, bestilt time for skifting av frontrute, med stensprut, og ordnet diverse for pappa! 😃 Måtte i tillegg rapportere / melde ukjent ripe på venstre forskjerm..
  10. Veldig hyggelig å høre, @ehaugsnes, og pappa og jeg takker for en særdeles utmerket og trivelig handel! 🤩👍 Ja, la merke til den bemerkningen du la ut, så lo litt da. 😂😁
  11. Førdagen 😊: Idag: 😀 Pappas nye E83 X3 LCI idag 😁:
  12. Ikke hatt mye tull med min 328iXAT 2014, N20B20 245 hk, men sjekk register og kjede for slakk, ulyd turbo og oljelekkasje fra rør / slange ved turbo. ellers er min passert 206200 km og meget trofast og solid enda.
  13. Fikk noen tatt noen bilder av min på familiekjøring på Rudskogen lørdag?
  14. Vant visst et gavekort på landstreffet, så da ble det vLink Bimmer og blå knappesats til parkering, modus og stabilitetskontroll bryterne. 😃 Også byttet deksel til bremselys i spoileren bak. 😃
  15. Tusen takk, særdeles fornøyd med den nå, må bare fjerne den lille rusten som har blemmer og rustbobler, men får vente til etter treffsesongen. 😃👍 Temu-leppen sitter godt med original 3M tape under, to striper. 🤩👏
  16. EU-godkjent i 2 nye år fredag! 😃🌞👍Også fått opp modellbilskap til skilt og BMW'er. 🤩
  17. Spoiler alert: Temu tilpasset (u)ekte universal "carbon" leppe er festet på bakluken, ny bremsevæske, nye bremseskiver og klosser foran montert, resatt den og bremseservice, pluss nytt tredje bremselys bak, grunnet litt irr på kontakten som er ordnet og ny innmat til håndbrekket. Da skal det bli bra, men har tatt bort luksusen, da, i form av å fjerne emblemene på forskjermen, som jeg var lei av og de var slitt nå. Luxury innvendig og ellers er heldigvis fremdeles der. Litt bilder:
  18. Liten indikasjon, som "teaser" på endringer... 😀🌞 Style 400M oppsettet selges, blir nevnte service på drivverk smøremidler og kanskje en liten spoiler bakpå? Må også bytte venstre bremsecaliper bak og har skaffet ny, og penslet / malt den Foliatec Performance Blue. Var på Klubbkveld med BMW CCN igår, torsdag. Gjorde en forundersøkelse før EU kontroll, og "nye" 18" Style 193M med de samme Michelin Pilot Sport 5 dekkene. 🤩
  19. Litt på gang her, bilder, oppdateringer og noen forandringer vil komme!
  20. Tusen takk, men liker kjørbar høyde på iX, hehe. 😃 Ikke forsøkt Open AI, men tusen takk! 👍😀
  21. Litt KI fra Grok her, for å se bilen lavere, medM-Sport, Shadowline listverk, 340i eksos og senk pluss 19" Style 442M felger på. (Siste bildet er opprinnelig originalt, men speilvendt retning, og lånt fra o store internett!
×
×
  • Opprett ny...