Gå til innhold

Plutselig idrive problem e61


Anbefalte innlegg

Skrevet

Igår restartet plutselig idriven seg 2 gangen iløpet av dagen, og idag gikk ikkje radiolyden av når eg tok nøkkelen ut av tenninga. Skjermen går av men ikkje radioen.

Kan dette være et kjent problem?

Skrevet

08 navi proff. Verksted fikk ikkje kontakt med bilen via data, så di rekna med at muligens ein modul i bagasjen var gåen... Har time om par uker så viss nåken har andre meiningar så er det bare å komme med di :)

  • 1 month later...
Skrevet

tror jeg ville kikket litt etter vannlekkasje i koffert. er mange styreenheter der. hvis bilen har panoramatak kan det jo hende at vann renner ned lags taktrekk bakkant da mulig dreneringskanaler for vann er tette.. har også vært borti at de lekker inn vann fra selve tanklokkinnfestning i plast som ligger inntil karr.

er det ikke vannlekk så må du bare være glad, for da blir det sikkert ikke så galt rent prismessig

vannlekk er jo en ting du kan sjekke selv, ta ut bunn i koffert og de to bekledningsdekslene på høyre og venstre side som skjuler innmaten til baklykta.

lykke til :)

Skrevet

Glømte visst ut denne tråden. Men alle problema var relatert til dårlig batteri, og at verkstedet i Tyskland på forrige service hadde utelatt ein stor update :( MPM modulen ligger ikkje i bagasjerommet på LCI modeller så den får ikkje eit bad ved evt lekkasje. Det va forresten også heilt tørrt i mitt bagasjerom :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...