vegard89 Skrevet Juni 12, 2012 Skrevet Juni 12, 2012 Hei. Som jeg har nevnt i tilttelen så lurer jeg på om det er noe kjent feil med dissen bilene? Skal titte på en senere idag, og hadde vært veldig fint med hjelp fra dere inne her på forumet Denne bilen har automat steptronic.. er disse kassene kjent for å være bra? Lurer også på om det er noe kjente svakheter på disse bilene? Håper på svar fortest mulig Mvh. vegard
vegard89 Skrevet Juni 12, 2012 Forfatter Skrevet Juni 12, 2012 ingen som har noe tips å komme med, til.hva jeg kan se etter ved kjøp av en sånn type bil?
PenguiN- Skrevet Juni 12, 2012 Skrevet Juni 12, 2012 vel, det er GANSKE mye feil med E61 spessiellt. Ikke så mye feil på E60 (Sedan) kontra E61. 1 - Kompressor til nivåregulering 2 - panoramatak lekker / fungerer ikke 3 - kabelbrudd i bakluke 4 - airbag sensor lyser 5 - punktert-dekk-varsler kommer i tid og utide generellt SVÆRT mye elektriske feil på disse. Kjøp iallefall en 06-08 modell om du har råd, eller helst sedan. Ta det ifra en eks-E61 eier.
PenguiN- Skrevet Juni 12, 2012 Skrevet Juni 12, 2012 2004 er forresten også det året E61 først kom, altså enda større fare kontra 05-06-07.
vegard89 Skrevet Juni 12, 2012 Forfatter Skrevet Juni 12, 2012 Noen andre med erfaringer her? Greit å høre flere meninger
Sheriffen Skrevet Juni 13, 2012 Skrevet Juni 13, 2012 Hei, jeg har en 2003/04 530d sedan(e60) som er kjørt 145000km. Har skiftet veivhusventilasjon, denne er utsatt for oljedamp og vil påvirke ytelsen negativt. Ellers er det ofte problemer med vektsensor i seter, som gir seg utslag i lysende airbag/setebelte. Denne har jeg "tyvkoblet" etter en diy som jeg fant på nettet, og problemet forsvant. Disse bilene er også veldig vare for forandringer i strømspenning(noe som er vanlig på kalde vinterdager). Dette gir seg utslag i feilmeldinger på alle mulige systemer, bla. girkasse(går i nødprog), feil på dekktrykkmåler, feil på aktiv styring,feil på abs osv osv Da er det bare og stoppe bilen for så og starte opp igjen, event. kjøpe nytt batteri... Bortsett fra disse el. feilene så går bilen (jækla) godt. Er veldig fornøyd både med kraft og forbruk, samt at det er en glede å kjøre på langtur Anbefales!
kabeldeigen Skrevet Juni 13, 2012 Skrevet Juni 13, 2012 http://www.autopower.se/Guider/Begagnatguiden/E60/
vegard89 Skrevet Juni 13, 2012 Forfatter Skrevet Juni 13, 2012 Takk for svar folkens Alle biler har sine feil.. uansett hvem bil man har eller velger å gå for så er den jo aldri problemfri uansett.. Så det ble en handel i går på min far. 530dat som du har sheriffen, med spekka av utstyr.. Så får håpe det ikke oppstår altfor mye feil i fremtiden hehe..
Hansee Skrevet Mai 22, 2013 Skrevet Mai 22, 2013 Ellers er det ofte problemer med vektsensor i seter, som gir seg utslag i lysende airbag/setebelte. Denne har jeg "tyvkoblet" etter en diy som jeg fant på nettet, og problemet forsvant. Link til denne guiden for setebeltevarsler?
tbardalen Skrevet Juni 6, 2013 Skrevet Juni 6, 2013 Ellers er det ofte problemer med vektsensor i seter, som gir seg utslag i lysende airbag/setebelte. Denne har jeg "tyvkoblet" etter en diy som jeg fant på nettet, og problemet forsvant. Link til denne guiden for setebeltevarsler? Ja takk! Sliter med det samme
Hansee Skrevet Juni 6, 2013 Skrevet Juni 6, 2013 Jeg har ikke hatt noe problem med dette i ettertid, men tror "feilen" skyldtes at jeg hadde noe liggende i passasjerstolen.
kalinkamaen Skrevet Juni 6, 2013 Skrevet Juni 6, 2013 Sjekk her. Står litt nederst hva som må gjøres. Ser enkelt ut. http://www.ebay.com/itm/BMW-5-Series-Pl ... 30&vxp=mtr
Micro_RaCeR Skrevet August 17, 2013 Skrevet August 17, 2013 Ligger det en veileder ang beltesensor ute på nett?
Micro_RaCeR Skrevet August 17, 2013 Skrevet August 17, 2013 Ligger det en veileder ang beltesensor ute på nett?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå