Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

jeg har en e39 520 diesel 2001 mod som har vært veldig tungstartet, å i dag ville den ikke starte.

kjørte den på startern noen ganger, å lurer dermed på om den har dratt i seg for mye diesel?

eller kan dieselfilteret være tett? er kun slik når det er - grader ute!

noen forslag på hva det kan være og er det lett fix for en hjemme meknaiker?

på forhånd takk:)

Skrevet

Enkleste er nok å kjøre en diagnose vil jeg tro. Hatt samme motoren med annet skall selv, og jeg slet med å starte på halvveis varm motor, da var den ekstremt treg. Så gikk ene dieselpumpa da jeg kjørte og bilen stoppa. Jeg endte med å selge bilen da delen kosta mer enn hele bilens verdi i mine øyne, men er jo ikke sikkert det er samme feil med din ;) 

Skrevet

Da er det glødeplugger som må skiftes. Evt gløderelè eller alle 5 delene.

De kan nok knekke, og gjør de det, så gjør de det uansett hvem som skrur på dem. Jeg skiftet på min E61 selv, der satt de ikke fast, brukte bare en liten skralle også var de løs.
Man skal dog kjøre motor skikkelig varm før man begynner, da løsner pluggene lettere. Man kan også bruke et spesialstoff fra BMW for å løsne de enda mer, alà 5-56/WD40, men uten at det fordamper.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...