Gå til innhold

Tannstang til BMW 120i, 2005.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.  Jeg lurer litt på hva jeg må vite/ se etter om jeg skal kjøpe en tannstang, servotannstang til en 120i 2005 BMW.  Det synes som om det delenummeret jeg har ikke samsvarer med noen som er tilgjengelig renovert?

BMW676380707 845E213A016

028-0080-058-101

Håper noen har et svar, det kan ellers fort bli dyrt?

 

Skrevet (endret)

Takk for det.  Noen sier at det er forskjell på elektrisk og hydraulisk tannstang?  Er det det to typer i denne bilen, eller er de alle like med hensyn til denne delen?

På BMW verkstedet sier de at denne delen sjelden fører til slark i styringen eller feil i det hele tatt.  Er dette rimelig?  Vanskelig å vite om en sånn diagnose fra verkstedet er riktig.

Endret av TheBeeEm
Skrevet

Hva er problemet med bilen din egentlig? Det er helt riktig at det er mange andre deler som kan føre til upresis styring før det er tannstanga. Slitte kuler, foringer og endeledd så er du der.

Skrevet

Bilen har slark i styringen.  Verkstedet sier det er STY 52448 Servotanstang som har slitasje og må skiftes.  Denne er rimelig dyr, så jeg ser etter mulige, billigere  alternativer. 

Enkelte hevder derimot at denne feilen veldig sjelden forekommer på denne modellen og mener derfor at det er mer sannsynlig at det er en annen feil, men med samme styringsutslag?. 

Som rimelig lekmann på biler, prøver jeg å finne ut litt mer om dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...