Gå til innhold

jokke2k

Medlem
  • Innholdsteller

    31
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av jokke2k

  1. BMW i4 M50 på vei... 

  2. Får du M-performance til B47-motorene da? Altså de som originalt er 190hk / 400nm? Hørte med forhandler om det for en tid tilbake, og da var det ikke tilgjengelig. De hadde kun til den gamle motoren N47.
  3. Fra og med 1.1.17 er det ikke avgift på bilers effekt mer (endelig er hk-avgiften død!). Avgiftene er flyttet over på målt utslipp av avgasser isteden. Så det vil si at disse modellene som har blitt tunet ned til, spesielt 163hk på 184/190hk 2.0d (og noen til 211 på 3.0d) for å spare noen titusener i innkjøpssum, nå lovlig kan selges med full effekt. Og de som allerede er solgt kan tunes opp til original effekt helt lovlig. Nedtuningen av hk har aldri påvirket utslippstallene. Men vil BMW gjøre dette originalt? Neida! Ser ut som man er stuck med "redusert motoreffekt" til i hvert fall garantitiden er utløpt. Jeg skjønner ikke hvorfor de skal holde igjen denne muligheten, det dreier seg tydelig vis bare om en eller annen kode? F.eks. tilbyr Volvo å tune opp til original effekt fra 1.1. uten spørsmål. Andre som har hørt noe mer om dette?
  4. E39 coupe?? Herregud! Har de sparkla igjen bakdørene eller?
  5. Står på ønskelisten. Må bare søke, sprenge mure og mye styr først.
  6. Hadde dette gått på bonustap eller å miste den fordelen 5år m/ 75% hadde gitt ville jeg selvsagt gått for en rimeligere løsning. Men når det kun koster meg en egenandel på 4000 og ikke noe mer så kan jeg leve med det. Men det er noe jeg fant ut av i dag faktisk. Ja, byttet forsikring ca en mnd før dette skjedde.
  7. Hele greia har løpt seg til 30.000, for BMW klarer ikke levere pluggen/kontaktene tyvene har klippet av; så komplette speilhus må byttes, sammen med glassene. Og jeg hadde 75% på andre året, så i et normalt skadetilfelle ville jeg fått 15% bonustap. Men heldigvis - tyveri gir ikke bonustap hos Nemi Så da kjører jeg på med nye originalspeil! PS: Noen som har pra tips til ettermonterbar alarm på F10/F11? Helst en som løses ut om man drar av speil
  8. Nei. Bilen er knapt to år gammel. Hadde Enter, men byttet akkurat til Nemi. Lurer på om noen har sporet bilen først via Vegvesenets SMS-tjeneste? Sjekker politiet slikt?
  9. Nå hadde da BMW ikke kontakten de klippet av som løs del, og dermed må man bytte speilhus også. Prisen ble plutselig 30.000 Så da lukter det forsikringssak. Faen... PS: Hva slags selskap og forsikring har du Fredrik 90? Vurderer sterkt å bytte etter dette
  10. Har ikke egenandel eller bonustap om jeg bruker min forsikring denne gangen. Men ikke på grunn av hærverk / skadeverk, så neste gang jeg evt da bruker den vil jeg miste bonus og måtte betale egenandel (om jeg ikke bytter selskap igjen da). Joda, det er automagiske avblendbare speil mener jeg ja, og bilen er 2014-modell. Så jeg ender opp med å måtte ut med noe sånn som 12.000 hos merkeforhandler. Synes bilen er for ny til å benytte uorginale billispeil. Spørsmålet er bare om når jeg da får satt inn nye, at de kommer igjen og tar dem? Holder det å kjøre inn inn speilene, eller kan de lett bendes ut?
  11. Her for leden på fredag skulle jeg og familien en tur ut for å handle. Til min store irritasjon så jeg at noen i nattens mulm og mørke hadde plukket ut speilene av husene på min 520 touring. Kjipe greier. Kun speilene var pent plukket ut og varmeledningene klippet med tang. Bilen var ellers helt urørt. Er det noen andre som har opplevd eller hørt om noe lignende? Dette skjedde rett utenfor Arendal. Er det en bande på færde? Billige var ikke speilene heller. 4500 kr stk (!) hos Bavaria. Pluss da jobben med å lodde på ledning med plugger.
  12. Du må kjøpe en M5. Alt annet er rånete juks!
  13. Jeg har en BMW med BMW Connected Drive, som lar meg starte webasto-oppvarmingen ved hjelp av en app (BMW Remote). Men jeg lurer på om noen har ved hjelp av et eller annet smart home system klart å automatisere oppstarten av den. Ideen er at om utesensor for temperatur viser kaldere enn f.eks. 3 grader, skal webasto aktiveres på morgenen på et gitt klokkeslett, men kun på hverdager og hvis bilen er i nærheten av huset. BMW C.D. støtter både oppstart og posisjonsavlesning så det er ikke noe problem, og jeg har en Netatmo værsensor ute. Alt kan styres med apper. Problemet er bare å få koblet dette sammen på en eller annen vettug måte. Det man evt trenger er et smart home program av et eller annet slag som enten kan brukes mot et BMW C.D. API, eller har en plugin for dette. LItt nerdegreie dette her, men hvis noen har funnet ut av noe eller har noen ideer, kom med dem.
  14. Pent brukt tuningboks fra Autopower selges. Passer til den hk-reduserte B47 dieselmotoren som kom i 2014. Boksen gir deg i følge produsentens hjemmesider en effektøkning fra 163hk / 400Nm til 198hk / 460Nm. Pent brukt og testet . Enkel montering, kun en buypass-kontakt. Boksen er kjøpt ny fra Autopower oktober 2014. (ja, den ligger ut på Finn.no også). Mp. 2.500 / bud. Kan sende i posten etter avtale.
  15. For alle BMW E-XX-eiere burde det heller være 10 liter med slik:
  16. Bortsett fra at sikringspanelet i F11 (fjesløft-modell) var vridd 90 grader i forhold til videoen var det akkurat den sikringen som var gått! Ante ikke det var sikringer langt inni der. Får stikke opp på Biltema eller noe slikt for å handle sikringer.
  17. Har egentlig ikke brukt sigarettenneruttaket siden jeg fikk bilen rett etter påske. Kjøpte den pent (mis)brukt, så det kan nok være tidligere eier (BMW Norge) som har stappet noe nedi som ikke var helt bra. Sjekke alle sikringene - det er en hel jævla haug! Da leverer jeg heller bilen på verksted. Men jeg sjekker ut F10 videoen og kjøper et par sikringer og ser på hva jeg kan få til.
  18. Kan det være en sikring? Jeg skjønner meg ikke helt på sikringeskjemaet som ligger baki sammen med panelet. Så hvis noen kan forklare meg hvilken det er så hadde det vært fint. Burde ikke kjørecomputeren / iDrive også registrert dette og varslet meg?
  19. Appropos denne gamle traver: http://www.vgtv.no/#!/video/105229/politiet-byens-verste-sjaafoer
  20. Ja, nei. Et lite snev av trådnekrofili. Kunne ikke dy meg Uansett så har jeg faktisk kjøpt meg en X4 nå.
  21. Første generasjon X3 er ikke blitt noe penere med årene kan jeg meddele. Gremmes fremdeles når jeg ser den. :-& Første generasjon X5 er heller ikke noen skjønnhet når man først snakker om veteran-X
  22. Jeg ville gjerne ha dekkene ferdig montert og balansert, så jeg ble anbefalt å dra opp til Johs Bjerke på Brynseng i Oslo. Endte opp med å kjøpe 4 stk Kumho - KU 31 i 225/40x18 92YR. Ja, jeg gikk ned en dimensjon og det angrer jeg ikke på. Dekkene er litt mer lettkjørte enn de gamle. Kom på 5.500 + 500 i montering, så det var ikke så ille sammenlignet med mange andre (samt at jeg fikk det på dagen).
  23. Fikk med "dekk på kjøpet" nærmest da jeg kjøpte nye felger på høsten i fjor (8x18"). De er av type Wanli 235/40 R 18 (samme foran og bak). Til min store "glede" så jeg at de havnet på definitiv jumboplass i TV2s dekktest: http://www.naf.no/Forbrukertester/Dekk/ ... test-2009/ Nå er testen riktignok utført på en litt annen dekkdimensjon enn min, men billigdekk er nå en gang billigdekk vil jeg tro? Så jeg lurer på kjøpe noe som er litt (mye) bedre, f.eks. Continental som nesten gjør rent bord i samme testen. Wanli dekkene er faktisk rimelig sporete og jævlige på langkjøring, samt at dieselforbruket er gått opp 0,1l på mila ca. - egentlig driter jeg i akkurat det da, men slik som våtveis egenskaper og bremselenger bekymrer meg litt. Spørsmålet er burde jeg gå ned til 225/40, det ser jo ikke like tøft ut men kanskje jeg kan unngå litt sporing, eller vil bedre dekk gjøre susen? Hvordan er dekkene hos Sharif, jeg har hørt at det en mye fjordårets dekk, 2. sortering o.l.. http://www.sharifs-webshop.no/search.as ... KKS&st=adt Er forskjellen stor på de billigste og de noe dyrere Continentaldekkene han selger? Eller kan jeg få bra nok egenskaper med å velge noe billigere / annet merke? Er litt grønn på dekk i denne dimensjonen så all hjelp mottas med takk.
  24. Ja, dere får se opp for en kremgul Golf II cab med et kvinnemenneske i 50-årene som ferdes i området rundt Storo/Nydalen... Haha! Tror pinadø hun hadde leopardpelskåpe eller noe sånn på også.
×
×
  • Opprett ny...