Gå til innhold

frecjoha

Medlem
  • Innholdsteller

    57
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av frecjoha

  1. Ønsker å kjøpe en ny grill til min X3 2020. Hvilke seriøse nettbutikker kan dere anbefale? Ønsker en «Diamond Bumper i krom».
  2. X3 må jeg bare ha meg. Hva tror dere om å kjøpe diesel? Eller bør jeg gå for bensin i disse miljøtider?
  3. Får ikke lastet ned nytt kart igjennom MyConnectedDrive. Søkte rundt på nett og fant andre med eksakt samme problem, samt en løsning. Se Link: http://f30.bimmerpost.com/forums/showpost.php?p=20217064&postcount=48 Fulgte anvisningen og alt fungerer greit et godt stykke, men hos meg stopper det opp her: Jeg er allerede innlogget, men vis jeg trykker "ConnectedDrive Portal", får jeg kun ett nytt vindu for innlogging som ikke gir annet resultat. Som dere ser i overnevnte link ang. løsning; Skulle jeg fått "Start Download" istedenfor "ConnectedDrive Portal". Noen andre kjente løsninger på problemet?
  4. Har nå kjørt den nye bilen i to dager Kjempe fornøyd.
  5. Hvordan virker egentlig Park Assist og Cruise Control på manuel gir, blir det noe forskjell fra automat?
  6. Som awt påpeker, F21 er heller ikke tilgjengelig. Men det er den i Tyskland. Så det er flere forskjeller i forhold til Norge, men rart ikke 118i er tilgjengelig. Trodde 118i var en populær modell? 120i blir for mange dyr, så en 118i hadde vært en gylne middelvei. En liten ting til: 118i i Tyskland har den samme motoren som var i den forrige 116i. Ser ut til at BMW har droppet motor ytelse. Den nye 116i er på en måte en mellomting mellom den utgåtte 114i og forrige 116i Et skritt tilbake med andre ord?
  7. Trodde ikke det fantes en 118i ? Denne finnes ikke i prislistene, eller på bmw.no
  8. Leste denne artikkel. Er det slik at den nye F20 FaceLift som nå triller ut av fabrikken har 4G ?
  9. Ja det er sant, hva skal man egentlig med et forum...
  10. Er det slik at Speed Limit Information kun leser av skilt, eller er den også koblet opp mot satellitt i forbindelse med navigasjon? Og er man avhengi av Speed Limit Information for å vite fartsgrensen, eller er fartsgrensen på forhånd lagt inn i karte på GPS? Med andre ord, hva konkret oppnår man med Speed Limit Information?
  11. Gjort noen endringer, har lagt til: Driving Assistant Korsryggstøtte Elektrisk Setejustering m/Minne Aut. Avblendbare Utvendige Speil Inkl. El.Inklaffbare Sidespeil Individual Shadow Line Høyglans Se første innlegg for komplett liste.
  12. Har en E87 som PDC plutselig har sluttet å virke. (Det gjelder både bak og forran). Bilen gir ingen varsling at PDC ikke virker, oppdaget det selv. PDC knappen lyser heller ikke når den trykkes inn eller bilen settes i revers. Har forsøkt å bytte sikring, men det hjalp ikke. Førøkte med google, der kunne jeg lese: Legg øret inntill sensorene og hør om det kommer en lite lyd (da skal de være i orden). Men jeg hørte ingenting, så da skulle det tilsi at alle er ødelagt, lite trolig... Hva kan det være?
  13. Mange meninger rundt ryggekamera og oppvarmet ratt. Hva mener dere om "Driving Assistan", Nyttig?
  14. Hva med disse spørsmålene: 1. Har blant annet vurdert "Driving Assistant". Noen som har dette og ser nytten? 2. Har også jeg vurdert elektriske seter (vi er to som skal bytte på bilen). Er det eletriske på fører og passasjerside? 3. Ryggekamera. Vil det være greit med ryggekamera når man har sotede ruter, eller er det helt bortkastet?
  15. Har lagt den ut på Finn.no http://www.finn.no/finn/car/used/object?editAd=true&finnkode=56643993
  16. Skal selge min gamle 1-serie og jeg har ikke peiling på hva jeg burde selge den for, hva vil være en fornuftig pris? Skulle det være noen interesserte her, så ta gjerne kontakt for bud frecjoha@gmail.com Vil snart legge den ut på Finn. Bilen befinner seg i Fredrikstad (Østfold). Bilen er en BMW 116i 2004 (E87) Alle servicer er fulgt opp på merkeverksted og servicehefte m/kvitteringer medfølger. Bilen har gått 144.862km, men motoren ble byttet 17.09.14 på 136.918km og har nå kun gått 7.944km. Så her er det mange år igjen på motorgaranti. Bilen er også EU godkjent frem til 01.10.16 Ekstrautstyr: Takluke Business Navigasjonssystem Klimaautomatikk Utvidet lyspakke (lys under håndtak ++) Multifunksjonsratt Ryggesensor Lufttrykksensor i dekkene Varmeseter Ting som "må" utbedres: iDrive spaken i mittkonsolen virker av og til, ny koster ca. 2500,- +Det er noe greir med håndbremsen. Usikker på hva dette er (Er ikke bilkyndig), dette gikk igjennom EU kontollen, men ble anbefalt å bytte selv om jeg ikke merket noe galt, foruten en av og til "klirre lyd" ved kjøring over fartsdumper. Skjønnhetsfeil: Det er en liten bulk bak venstre skjerm og en liten bulk fremme på selve skilte. Førersetet har også en liten rift på venstre side av sidestøtten. En sprekk i sminkespeil på førersetet.
  17. Jeg har fremdeles tid til å gjøre noen små justeringer, bilen har ikke gått i Rødt (produksjon) enda. 1. Har blant annet vurdert "Driving Assistant". Noen som har dette og ser nytten? 2. Også har jeg vurdert elektriske seter (vi er to som skal bytte på bilen). Er det eletriske på fører og passasjerside? 3. Ryggekamera. Vil det være greit med ryggekamera når man har sotede ruter, eller er det helt bortkastet? Jeg skal vurdere dette, men det blir ikke klamt i hånden?
  18. Har lest flere artikler om at personlig bilnummer skulle bli lovlig fra 1.Januar 2015 Har det skjedd noe nytt, er det nå mulig å få personlig bilnummer?
  19. 17.000,- for sportseter høres utrolig mye ut og ser ikke helt hvordan det kan forsvare prisen. Har prøvesittet og synes ærligtalt ikke det er en så stor forskjell i komfor. Men om det er umulig å selge biler uten sportseter, da har jeg ingen fanskeligheter med å se behovet.
  20. Prisliste: https://www.dropbox.com/s/ve2riavmn15jo1g/BMW%20Prisliste%201mars.pdf?dl=0
  21. Stemmer, ingen 118i 275.600,- koster det for en 116i og en 120i koster 360.900,- Er det mulig å legge uten en PDF her, så kan jeg gjerne legge ut listen.
  22. Hvorfor det? Comfort access, omhandler ikke det kun låse opp døren "uten" nøkkel? Tror f.eks ikke det er automatisk bagasjeåpner på en 1serie.
  23. Det stemmer. Sportseter kun ved valg av skinn på en urban line. Vis ikke hadde jeg glatt valgt sportseter om det kun kostet meg 5.400,- Men jeg får trøste meg med delskinn. Skal man f.eks ha skinn til sportsline, blir det dyrere enn hva det hadde kostet med skinn og sportseter til urban. Har vært inne på tanken, men det blir vell en prisvekst på 50.000,- raske? og av en eller annen grunn har også 118i blitt tatt ut av den nye pris listen for 1serier som gjelder fra 1mars. Ut fra denne listen må man velge diesel om man ønsker 118. Hmmm! Det skal ikke være lett. Mye kompliserte valg og betingelser. Man kan ikke få i pose og sekk.
  24. Hmmm. Så litt på prisene, det er litt splittet om hva som er lønnsomt. Sport Line = Sportseter, men skinn koster 17.600,- ekstra Urban Line = Delskin, men skin koster 11.600,- og sportster koster 5.400,- (Må ha skinn for å kjøpe sportseter) -Er sportseter det eneste som betyr noe, så lønner det seg med Sport Line. -Ønsker man Sportseter og Skinn, blir der billigere med Urban Line (hele 600,-). Illustrerer bilde den nye Urban eller Sport Line? Automatgir er ikke mulig å velge på den nye 116i
×
×
  • Opprett ny...