Gå til innhold

Question Mark

Medlem
  • Innholdsteller

    65
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Question Mark

  1. Så en Lexus LS 600hL i dag, Fredrikstad sentrum.
  2. Syntes det virket som en veldig kurant pris. Jeg tror man får problemer med å installere element i kick, da det ikke er noe særlig plass til elementer i E39:( Det egner seg veldig bra i de fleste andre type modeller fra bmw da:) døra er vel neste valg. Jeg tror du vil få rikelig med bass og lyd ja!
  3. Blir siste gang jeg får se denne på vei til/fra jobb da andre planer?
  4. Møtte på en sort BMW i8 på vei til jobb i dag. Den første for meg.
  5. Sjekket opp L7 solo baric 15 nå, og jeg finner ikke den til noe lavere pris enn den jeg linket til. den står til 4000kr i de butikker jeg har søkt opp. jeg så også at det kicker elementet trenger en enorm kasse i følge Kicker.
  6. Det er lett å bygge om til 6.5" høyttalere. Illustrasjonsfoto http://www.12velectronics.com/images/e39-baff-1.gif
  7. Må du ha to stk da? det ene elementet der spiller nok bedre enn to stk. L7 i den kassa du linker til. Aner ikke hvor mye L7 elementene koster som sagt.
  8. Du har ikke vurdert noe annet enn kicker da? Jeg aner ikke hvilken prisklasse de er i, men jeg vet at det finnes mye annet bra der ute jeg har et annet forslag som sikkert kan spille like bra om ikke bedre? til en billigere pris. Denne er ganske mye "vassere" enn L7 http://www.judysbilstereo.no/subwoofere/15/digital-designs-redline-715-15-subwoofer-1200w Denne kassen ser veldig solid ut og er stor. Avstivninger, dobbel frontplate, beskyttelsesgrill. http://www.judysbilstereo.no/basskasser/tomme-kasser/gladen-15-tomkasse-100-liter-bassrefleks (Bilde) http://www.monsteraudiodesign.co.uk/wp-content/uploads/2013/04/VB-15-100.png
  9. Ikke optimal, men har du tenkt på hva sluttprisen blir inn til Norge for den kassen der? Det tror jeg ikke blir billig! Tenker du å kjøpe nye kicker element(er)
  10. Dette er noe av det rareste jeg har hørt. Det er heller ikke alle elementer som egner seg i lukkede kasser. Så pass på hva en velger
  11. Jeg er ikke stor fan av ferdig laga kasser. Har du tenkt til å kjøpe eller lage selv?
  12. Se her ja Det er vel godt med plass til passasjerer bak der, men jeg ser ingen setebelter Edit: eller kanskje ikke så god plass alikevel. Men ser bra ut!
  13. Lyden kommer nok ikke til å forandre seg så mye. Siden han er langt i fra fornøyd nå, kommer han ikke til å bli det senere heller. Edit: Tror jeg.
  14. 1Volt i spenningstap fra batteri til forsterker syntes jeg hørtes veldig mye ut.. Dårlig jording? Dårlig kontakt kan skyldes varmegang.
  15. Jeg er fortsatt på pinebenken jeg! Jeg får nok ferie fra neste uke, så da går nok hammeren løs Holdes det db-drag? kanskje jeg får måle litt før jeg river i filler hele bilen
  16. Hvis det er hovedpumpe, blir vel dette 10k +?
  17. Bmw e39 touring 520diesel 2002 mod. Fikk den frakta til stamaas i moss
  18. Da fikk jeg motorstopp. Drivstofflampa lyser også. Kan det være fødepumpa?
  19. Hei, bilen min "napper" når jeg gir mye gass og når dette skjer stopper akselerasjon nesten helt opp (si rundt 3000rpm.) Når jeg kjører på motorvei og låser den med cruisekontroll hender det at jeg mister all motorkraft i ca 1 sekund og den kommer tilbake for fult (Det er som å ha beinet på clutchen og slippe den) og en røyksky kommer bak bilen som et kanonskudd. Dette skjer hyppigere jo fortere jeg kjører. Er det noen her som har formening om hva som kan være galt og/ eller hva som burde bli gjort? ta diagnose for eksempel
  20. Lyst til å lekke litt info om hva som skal inn i veggen? For oss interesserte
  21. http://bimmers.no/user/55484-julians-lyd-og-foto/ han har tråd her inne og fan-side på Facebook hvis du vil se diverse. Som håskjold sa; Julian vil beregne ut en kasse ut i fra hvilket element du skaffer deg og ha alle mål klare for deg. Da er det bare å begynne å måle, kappe og lime selv
  22. Jeg er ikke helt fornøyd med den uoriginale. Er en gleppe mellom der luka satt og til ramma.. Skulle kanskje ikke fjernet den luka, men den var ubrukelig når man satt inn spilleren.
  23. Først burde du kanskje fortelle hvilken bilmodell det er snakk om?
  24. Dette ser ut som et spennende prosjekt! Gleder meg til å følge dette Stå på videre!
×
×
  • Opprett ny...