Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noe å tenke på om man har noen kroner til overs:

http://www.vg.no/reise/artikkel.php?artid=512725

"Du kan velge fire av disse kjøretøyene: Ferrari 430, Lamborghini Gallardo, Aston Martin V8 Vantage, Audi R8, Corvette C6 og Porsche 997 GT3.

Eller du kan fordype deg i Porsches varianter for ca 15 000. Vil du teste fire av de andre bilene så koster det deg i underkant av 14 000 kroner."

Ser for meg det måtte blitt:

Ferrari 430

Lamborghini Gallardo

Audi R8

Porsche 997 GT3

Kanskje Aston istedet for R8, for R8 og Gallardoen er vel kanskje ganske like?

Sikkert en utrolig morsom opplevelse!

Sjekk pro-pulsion.com for mer info. Skal ikke si jeg skjønte så mye. Fransk er ikke min sterke side :)

Skrevet

Porsche 997 GT3... sier jeg ja takk til når det skal være. Den modellen er så fokusert at selv E46 M3 CSL blir alminnelig... vi snakker superbil på godt og vondt. Audi R8 er en fin bil... bedre enn Gallardo som nå er temmelig redundant iom. at VW eier begge bilprodusentene. Mitt tips er at Lamborghini blir solgt fra for å beskytte Porsche... det er sikkert et eller annet amerikansk investeringsfond som er interessert. Ferrari 430... "barbiewagon"... blir dessverre for banal i selskap med Porsche 997 GT3. Porsche über Alles... 8)

Skrevet

"barbiewagon" lol

De hadde jo hel dag med bare Porscher også :)

Det var der du var jo Milhouse? Høres rått ut :)

Jan på jobben liker sånne ideer. Å heller dra 2 -3 ganger i året på slike eventer enn å eie en slik bil selv. Jeg har prøvd å hinte litt om firmatur, men det skjer nok ikke med det første :)

Men 5 runder med hver bil hørtes litt lite ut til den prisen.

Da gir nok opplegget i england som Milhouse var med på mer for pengene!

Skrevet
":be9dvaso]"barbiewagon" lol

De hadde jo hel dag med bare Porscher også :)

Det var der du var jo Milhouse? Høres rått ut :)

Jan på jobben liker sånne ideer. Å heller dra 2 -3 ganger i året på slike eventer enn å eie en slik bil selv. Jeg har prøvd å hinte litt om firmatur, men det skjer nok ikke med det første :)

Firmatur ?... jeg kjøre Porsche 997 GT3 ?... :shock: ... hva skal til for å overtale firkløveret ?... hva skal/bør jeg gjøre ?... hvordan går vi frem ?... :P

Skrevet
ferrari F430 :twisted: Og Porsche 997 GT3 :) Herlig, men er ikke 997 GT2 vassere enn GT3?

GT2 har flere hestekrefter og er hurtigere, men den er ikke en like fokusert kjøremaskin. Det er denne filosofien som skiller Porsche fra de andre sportsbilprodusentene. GT2 er rimelig brutal... en slags überturbo... med 530 HK og 680 Nm. 0-100 Km/t går løs på 3,7 sekunder og topphastigheten er ca. 330 Km/t. Prisen er imidlertid astronomisk... 189496,- Euro før avgifter... GT3 med sine 415 HK og 405 Nm er nesten direkte billig i forhold med tanke på at den "kun" koster 112544,- Euro før avgifter... :roll:

GT3 er forøvrig ikke mye tregere enn GT2 når den klarer 0-100 Km/t på 4,3 sekunder og en topphastighet på godt og vel 310 Km/t. Det finnes forøvrig en GT3 RS variant også som er state of the art når det gjelder Porsche... kun 135035,- Euro før avgifter... :x

Skrevet

Litt av en prisforskjell, men hadde ikke penger vært noe hindrin vet jeg hva jeg hadde gått for :) Av de to da...

Nå har svigerfar byttet ut sin gamle 993 turbo til en 2002 996 turbo og jeg må si at det er den aller peneste bilen og det råeste designet jeg noen gang har sett på en bil i real life :) Har vært i Monaco så jeg har sett litt av hvert, men linjene på 996 er überporno :D

Skrevet

Eller du kan fordype deg i Porsches varianter for ca 15 000. Vil du teste fire av de andre bilene så koster det deg i underkant av 14 000 kroner."

Er de 14000 kun for leie av bil på banen så kommer turen utenom? Eller er det pakkepris for reise og opphold også ?

Skrevet

Ja,

Sjekk http://www.vroom.no/ under "self drive" for mer info.

Hva med denne pakka?

Biler%20med%20specs.jpg

Seriøst skummelt! :)

Var det ikke "Hamster" i Top Gear som prøvde F1? Han sleit sinnsykt med veigrepet, for han turte ikke kjøre fort nok, så dekkene ble ikke skikkelig varme :)

Skrevet

Jeg har iallefall reservert 2 plasser til meg og en kamerat.. er vel 75% sjangs for at det blir tur til paris... flere herfra?

ser for meg å kjøre disse:

Audi R8: Mååå bare prøves

Gallardo: drømmebilen

997 GT3: hardbarket racer

Ferrari: for å si "been there done that"

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...