DannyRS Skrevet November 19, 2009 Skrevet November 19, 2009 Hei! Har lest av feilkoder på bilen(carsoft), den eneste som dukket opp var: 40, Thermical Oil Level Sensor Hvor sitter denne, hvordan innvirker den på bilen? Har sett på realoem, gsbildeler og koed, men ikke funnet noe i retningen oljetemp sensor.. er antakelig blind. Når jeg kjører test no. 16 via "hemmelige" OBC menyen, står det OELTEMP -- C, så stemmer vel godt at denne sensoren er død... Noen som vet?
Odd-M Skrevet November 20, 2009 Skrevet November 20, 2009 Level = nivå. På min 99 530d: 21 12617508003 OLJE NIVEAUSENSOR (Org)
Otis Skrevet November 20, 2009 Skrevet November 20, 2009 Jeg har samme feil som deg DannyRS, ingen visning på OBC, får bare samme beskjed som deg. Antar at det er denne sensoren. Mener den er montert på undersiden av bunnpanna.
Odd-M Skrevet November 20, 2009 Skrevet November 20, 2009 Det er vel et velkjent problem at Carsoft ikke klarer å koble seg opp mot alle komponentene? Mulig feilkilden ligger der og ikke på bilen.
Otis Skrevet November 20, 2009 Skrevet November 20, 2009 Tja, men som sagt så får man "oeltemp --- C" i OBC. Der skal det egentlig stå noe...? Men på en annen side, så fungerer jo min olje nivå sensor...
DannyRS Skrevet November 22, 2009 Forfatter Skrevet November 22, 2009 Ville trodd at det skulle stå noe fornuftig i OBC'en, annet enn --- ja. Får høre med BMW. Ang carsoft, så er det noen moduler den ikke får respons fra. Har ikke sjekket nøye hvilke dette er, og videre om jeg har de i bilen i hele tatt.
Otis Skrevet November 23, 2009 Skrevet November 23, 2009 De veldig mange som hevder at Carsoft ikke klare å få kontakt med den sensoren, eller så er det bare det at den faktisk er defekt...?
DannyRS Skrevet Mars 24, 2010 Forfatter Skrevet Mars 24, 2010 En liten oppdatering her: Har handla en ny oljenivåsensor hos koed, den blir satt inn samtidig som turboen blir bytta. Så da kan jeg ta en ny runde med avlesning av feilkoder etter det..
Alpejohn Skrevet Mars 24, 2010 Skrevet Mars 24, 2010 Er samme greia på min, på den hemmelige obc menyen.. "oeltemp -- C" Kom gjerne med tilbakemelding om det bedrer problemet når du bytter
DannyRS Skrevet Mars 28, 2010 Forfatter Skrevet Mars 28, 2010 Sensoren er bytta, til ingen nytte. OBC sier fremdeles Oeltemp -- C. Så det er nok slik det skal være Nå sier den dog "check oil level", selv om det skal være fylt på 6,5 liter.. Peila olja, og den er midt i mellom min/max ca. Kanskje grenseverdien for varsling er satt litt høyt.. Får helle på en skvett og se om det hjelper..
obusch Skrevet Mars 9, 2014 Skrevet Mars 9, 2014 Hei! Er ny her inne, ser det er en stund siden sist aktivitet i den her tråden. Men etter som jeg forstår, så har ikke alle modellene temp sensor på olja.. stemmer dette? Isåfall, er det mulig å sette inn en sensor i bunnpluggen? (ser bilextra selger adapter). Kan man isåfall strekke ledning rett fra sensor og til x16 kontakten til kombiinstrumentet? Hvilken temp føler bør man bruke.. bilextra selger oljetemp følere til ca 50 kr.. men er det rett motstand/ signaler på disse? kan man eventuelt bruke samme føler som er til kjølevannet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå