LK Skrevet Desember 21, 2010 Skrevet Desember 21, 2010 Her er hvertfall et bilde av min. Ser ut som det lekker mellom tanken og selve radiatoren. Lekker ikke når bilen står og går,men ser det har sprutet derifra og bakover etter en kjøretur.
Netlandet Skrevet Desember 21, 2010 Skrevet Desember 21, 2010 Sett trykk på radiatoren (Pumpe) og sjekk hvor vannet kommer ut. Sannsynligvis er det i mellom ekspansjonstank og radiatorribber. Typisk plass det begynner å lekke på disse bilene Det beste er nok å investere i ny radiator, men prøv radiatortetningsmiddel! Så lufter du systemet godt etterpå, ordner seg ofte med det
Henrich Skrevet Desember 21, 2010 Skrevet Desember 21, 2010 E39 528 Motortemp holder seg helt fint, ikke kokt motor. Kun varmeanlegg som ikke vil blåse til tider. Hva kan det være? Termostaten inni bilen? Blåser det kaldt, eller ikke i det heletatt? Blåser det hvis du justerer opp vifta manuelt? Luftet som en helt i helgen.. mot normalt nå
LK Skrevet Desember 22, 2010 Skrevet Desember 22, 2010 Da skal jeg prøve tettemiddel først å se. Kan jeg bruke vanlig radiatortettemiddel fra bensinstasjonen? Bruker vanlig blå frostvæske.
Hefner Skrevet Desember 22, 2010 Skrevet Desember 22, 2010 Handlet meg ny radiator i dag jeg. Tenkte også og prøve radiatortett men etter og ha forhørt meg en del rundt har droppet det og handlet ny. Den guffa der vil ikke jeg ha i systemet mitt. Men har hørt av mange at det funker som fy det.
kriss66 Skrevet April 28, 2014 Skrevet April 28, 2014 Hei Har fått samme problem på min, men det er 520D 01 modell. Hva kan ha skjedd her? Ble skiftet kjølevæske for noen mnd siden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå