Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

I følge min far, som har 40 år i bransjen så er ikke det "lov". Seriøse firmaer øker heller ikke bonusen din ved selskapshopping. Alt ligger i et nasjonalt felles register, og man SKAL ikke gjøre det, egentlig.

Selv har jeg forsikring i et seriøst selskap, om det kanskje er 500 kroner dyrere i året, så får jeg hvert fall igjen noe den dagen det smeller. Lurer på om jeg skal kjøpe meg noe skikkelig rått etter hvert, helt greit med full bonus :)!

Då lurer eg på hvilkent firma han jobber for. Alle dei største firmaene innenfor forsikring gjør dette!

Skrevet

Noen som har erfaring med lerret print her?  Har litt lyst til å ha dette bildet på lerret, noen formeninger om hvor stort jeg kan ha det? :) Filen jeg har er på 3008x2000
DSC_6357.jpg

Skrevet

for et dillemma :P kjøpe en bra bil for å deretter bli pult av forsikringspenger eller  kjøpe en middels bra bil for å ha den forsikret på meg selv :(

 

Hadde jeg vært deg hadde jeg nedgradert til en bil med mindre motor. Det er ikke særlig økonomisk smart å forsikre en moro bil som første bil. Husk også at e93 325i/330i har høye vedlikeholds- og verkstedavgifter. Er alt for mange som kjøper seg dyre biler, men som ikke klarer å vedlikeholde dem. 

Ville gått for en e46 316i med 1,9 116hk om jeg var deg. Hadde en slik bil før. Den er billig å forsikre, billig å kjøre, fin å se på og ikke minst behagelig å kjøre! 

Skrevet

Kan man bli bøtelagt hvis man bruker ørepropper mens man kjører bil? 

Skrevet

Tror ikke det er noen regler på det. Vet at det er mange motorsyklister som plugger inn ørepluggere. 

Personlig synes jeg det er farlig :P.

Skrevet

Tror ikke det er noen regler på det. Vet at det er mange motorsyklister som plugger inn ørepluggere. 

Personlig synes jeg det er farlig :P.

godt å vite, da slipper jeg bot hvis jeg blir tatt.

Skrevet

1999 740. Full kasko. 6000 egenandel. 12 000 km i året. 50%. DNB. Ca 16 000 i året.

Var et helvete å forsikre bilen da jeg ikke var over 30 år

Skrevet

1999 740. Full kasko. 6000 egenandel. 12 000 km i året. 50%. DNB. Ca 16 000 i året.

Var et helvete å forsikre bilen da jeg ikke var over 30 år

 

Må være noe med statistikken for 740er. Jeg betaler mer i delkasko for en 94' 740i, enn for full kasko på 99' 750i.

Riktignok bare 60% på 740 og 75% på 750, men likevel. Betaler rundt 7k for full kasko på 750 med 12k km.

Skrevet

Kan man bli bøtelagt hvis man bruker ørepropper mens man kjører bil? 

 

 

nei man blir ikke bøtelagt, men man BURDE bli bøtelagt... man isolerer seg fra omverden med ørepropper...farlig...

Skrevet

Jeg har en 2002 M5, 99 Suzuki wagon R, 215m2 enebolig, stor dobbeltgarasje, 1,6mill innbo, superforsikring, noen småforsikringer og litt sånn, å jeg betaler rundt 26000kr i året.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...