Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

x20d er et greit motoralternativ i en e9x, (selv har jeg nettopp en 320d e91) og syns motoren er "helt ok", selvom jeg savner en chip ved forbikjøringer i over 100kmt. Dette til tross for at jeg har manuellgir og 177hk (0-100 på rett under 8)

Jeg vil anta at e60 vil virke noe daff med 2,0d motoren, spesielt med automat. (det er jo tross alt en tung bil, og det minste motor alternativet) Jeg ville ikke hatt noe mindre enn 525d (3,0 rekke6er) og har 231hk i forhold til 2,0literen's 163/177hk.

Jeg ville også styrt unna en slik bil uten pdc. e60 er STOR, og mye større enn feks e39.

Vær obs på taklukedrenering og bakLUKE/bakRUTE pakningene, da det ligger mye elektronikk bak bakre hjulbuer på (prefacelift?) syns å ha hørt noe rykter om dette..

  • Svar 38
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

service er det vel hver 15000 på bmw. "hovedservice" kommer an på hva som er oppført på planen. Jeg vet audi har bytte av girkasseolje hver 60 000, registerreim hver 120 000, oljebytte hver 30 000km. Så audi har da bytte av motorolje, girkasse olje og registerreim på 120 000km. Min far betalte vel rundt 20 000kr på merkeverksted for denne jobben, hvis det ikke var mer.

Skrevet

Serviceintervallene på disse bilene er 30.000km. Ellers sier bilen ifra når den skal ha utført filterskift, bremseskift, partikkelfilter osv. Jeg personlig ville aldri ha kjørt 30.000km på oljen, så jeg skifter en tre-fire ganger i løpet av disse 30.000 kilometerene.. Veivhusfilter skal skiftes blant annet på hvert tredje oljeskift.. :)

Skrevet

30.000 er for langt langt ja!! :)

Saumfarer markedet etter bil om dagen, men ikke noen spesiell i kikkerten enda :wink:

Er litt usikker på hva jeg skal gå for, men er nokså sikker at det blir 2,5d. M-sport er under vurdering..

Hva har dere gått for??

Skrevet
Vi er i samme båt!

Vurdert 520d da? Er den så mye slappere enn 525'en egentlig ?

Vurdert det og ja, men har mest lyst 525d så det må bli den :wink:

Skrevet
30.000 er for langt langt ja!! :)

Saumfarer markedet etter bil om dagen, men ikke noen spesiell i kikkerten enda :wink:

Er litt usikker på hva jeg skal gå for, men er nokså sikker at det blir 2,5d. M-sport er under vurdering..

Hva har dere gått for??

Jeg valgte bil uten M-sport, men det skyldes at jeg fant en bil med det utstyrsnivået jeg ville ha. M-sportspakken er ikke så interessant for min del foruten rattet, taktrekket og støtfangerene.. Sistnevnte er viktigst og denne kan lett ettermonteres - noe jeg også ha gjort.. Bilen jeg gikk for er utstyrt med Aktiv styring, Dynamic Drive og komfortseter.. Mer perfekt kombinasjon får du ikke! 8)

Skrevet

Har sett din, veldig fin bil! :) Og selvsakt, finner jeg en godt utstyrt bil så kan m-sport unnvike..

Hørt om Aktiv styring, men dynamic-drive er helt ukjennt for meg. Så det må jeg nok finne ut mer av ja, er mye man ikke vet når har man har hatt bare en type serie.

Skrevet

Biler uten navigasjon har "bare" iDrive (liten skjerm), biler med navigasjon business har lik skjerm, men med navigasjon i tillegg og biler med navigasjon professional har stor skjerm.

Menyene er like på alle frem til 2009-modellene en gang. Da får Professional et oppgradert system, mens de andre fortsetter som før.

  • 2 weeks later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...