Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • 3 months later...
Skrevet

Skjer litt nå etter å ha stått urørt i flere mnd:-)

motor ute

image.thumb.jpeg.dc55eb5c6c35416c08ed6fc

 

image.thumb.jpeg.73fe748b8175efeaab59929

 

fant og ut hvorfor clutchen ikke fungerte #-oimage.thumb.jpeg.fe93c7338671c75f5255e4b

 

ellers venter jeg på en haug med deler fra koed blir ny rustfri eksos hele veien bla :)

 

Skrevet

Har kjøpt scorpion eksos til 325 da denne blir med org m20 fremover :)

men planen var og modifisere et effektanlegg til e36m3 når den hadde s54 men kom aldrig så langt :)

Skrevet

Aha okei :) jeg var også tenkt å kjøpe scorpion til e36m3 fra koed, og modifisere det så det passer. 

Og bruke dobble 60,3mm rør fra grenrør og bak :)

 

 

Skrevet

Rett og slett for har lyst til og holde denne orginal hvertfall fåreløpig :)

blir enten og sette motoren i en annen bil eller selge for å finansiere en annen type bil jeg har lyst på :)

og er jo snart mer vanlig med s50/s54 i e30 enn m20 og :lol:

Skrevet

Det er å overdrive. Er langt ifra vanlig med s54 i E30, godkjent ombygd. Greit nok at M-teknikk har godkjent endel, men det utgjør få i det store. Og de er en av få som får den motoren godkjent! 

Skrevet

Sant nok ikke mange godkjent med s54 nei men poenget var at veldig mange e30 ikke har org motor lenger :)

 

image.thumb.jpeg.f1173f1ca679bfd701ba9a2

lakkert toppdeksel og innsug med krympelakk fra gasolin, prøvde først den fra biltema men den anbefales ikke! 

Skrevet

Helde igrunn med deg i å velga M20 framfor S54. Klart, S54 e jo mykje grommare, men eg bynna å få meir og meir sansen for M20'en. No har eg riktignok M50 i min eigen E30 (som aldri blir ferdig :P), men om den motoren kapitulera so blir da nok ein M20 som med tiden skal bli shina og skremt opp litt :)

Skrevet
38 minutter siden, Freakshow skrev:

må være litt nedtur å gå fra s54 til m20 :o

Ja det blir det jo men m20 er morro det og :)

6 minutter siden, RF91 skrev:

Helde igrunn med deg i å velga M20 framfor S54. Klart, S54 e jo mykje grommare, men eg bynna å få meir og meir sansen for M20'en. No har eg riktignok M50 i min eigen E30 (som aldri blir ferdig :P), men om den motoren kapitulera so blir da nok ein M20 som med tiden skal bli shina og skremt opp litt :)

Ja du er inne på noe der :)

 

Skrevet

Jeg er igrunn enig at en m20b25 hører hjemme her.

Dette er jo en original 325i noe som i seg selv begynner å bli skjeldent og verdien blir hvertfall ikke mindre hvis den får et originalt hjerte.

Hadde vært en herjebil/ombygd bil med hummer og kanari hadde jeg skjønt det.

Forøvrig en flott bil og en tråd som jeg følger med på.:) .

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...