Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Usikker på om jeg har xenon eller bi-xenon, men uansett er både nær og fjernlys ufattelig dårlig.

Er det slik at xenon-pærene blir gradvis dårligere? Glassene er vel noe matte, men allikevel...

Utstyrslista sier bare "xenon headlights" såvidt jeg husker, hvordan ser jeg om jeg har bi eller ikke? Pre-LCI e61.

Skrevet

Har du bare Xenon er det xenon i nærlys, har du bi så er det xenon i nær og fjern.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

 

Finnes det E60/E61 som har xenon kun på nærlys?

 

Det pleier absolutt ikke å være ufattelig dårlig fjernlys på disse bilene så noe stemmer i hvertfall ikke.

Skrevet

Finnes det E60/E61 som har xenon kun på nærlys?

Det pleier absolutt ikke å være ufattelig dårlig fjernlys på disse bilene så noe stemmer i hvertfall ikke.

Ja jeg har det. Finnes med kun halogen også...
Skrevet

Jeg har utsyrskode s522a - noen som kan fortelle om det er xenon kun i nærlys eller bi-xenon? Utstyrslista sier kun "xenon licht". Sen pre-LCI.

Skrevet

På min E61 04' er det bare xenon i nærlysene, men disse "løfter" seg når jeg slår på langlysene. Dette gjør at xenonlysene lyser veldig høyt og bredt forran bilen, men langlysene lyser mere rett frem. Xenonlysene justerer seg så fort at man nesten ikke merker det.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Montert nye xenonpærer fra Biltema, og har nå meget bra lys! Tydelig at gamle pærer knapt nok lyser på slutten av livssyklusen sin. Disse kostet 1/3 av Philips/osram, om de er 1/3 så bra vet jeg ikke :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...