CaptainSexy Skrevet September 26, 2015 Skrevet September 26, 2015 Halloen. De siste dagene har bilen vært litt tung startet når motoren er varm. Det er akkuratt som den får litt lite bensin, den fusker litt før den går normalt. Men starter vær gang for det. Når motoren er kald starter den med en gang. Noen som har tips om hva dette kan være? Takk.
E.C. Skrevet September 26, 2015 Skrevet September 26, 2015 Temperatursensor, veivsensor og kamsensor er de vanligste på M52-motoren. Når førstenevnte ikke fungerer skikkelig så kan det gi mer bensin enn bilen trenger og gjøre den tungstartet når varm, mens de to andre kan ofte fuske litt med signalene når de er varme.
CaptainSexy Skrevet September 27, 2015 Forfatter Skrevet September 27, 2015 Aha! Vil en diagnose vise evt hvem som bør byttes?
vegard89 Skrevet September 27, 2015 Skrevet September 27, 2015 (endret) Høres litt ut som veivsensor. Diagnose vil nok vise hva som er feil ja hvis du feks har en deffekt sensorer osv. Endret September 27, 2015 av vegard89
CaptainSexy Skrevet September 27, 2015 Forfatter Skrevet September 27, 2015 Ok Har en kamerat med en delemotor så skal knabbe veivsesoren av han.. Funker ikke det så blir det en diagnose.. Men! Noen som vet hvor i Østfold man kan få diagnose til en ok pris? Jeg bor i Halden området.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå