Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Det er 2 (minst) type senter, ekte 17" er bl.a RS197 og RS212 som bl.a ble levert originalt som ekstrautstyr på e30 M3. Begge de har 5x120. RS198 er 5x120 men det har slik jeg har lest lilletypen 17" senter, tilsvarendes storetypen 16".

Er litt samme greia som at man har lille og store senteret til 16".

Endret av hsd
Skrevet

Du får i hvertfall 17" rs senter som er anderledes en store 16" senteret (34 hull), men om jeg forstår hsd riktig, så finnes det altså "små" 17" senter, hvor deler til store 16" går om hverandre?

er e30 solgt, finnes det salgs annonse?

Skrevet

Har noen forslag/tips om ekspansjonstank? Den originale tanken ville selvsagt ikke passe. 

Har forresten fått på innsuget, montert nye pakninger, fått lagt opp ledningsnettet, koblet til trykkrøra, kjøleslanger, fuelrailen, vacuum osv, så nå trenger jeg å få bestilt en ny gassvaier og koble ferdig sprutet så er vi farlig nærme oppstart.. :D 

Lurer også på å demontere downpipen og sende det til varmecoating, så slipper jeg den dryge eksosbandasjen.. 

 

image.jpeg

Skrevet
1 minutt siden, JonasD skrev:

Stemmer, har turbofans liggende. :D 

da er det jo bare å få bygd om! det er jo skamtøft på bilen din! og i 18" da får du jo vilja de! :D

Skrevet

Anbefaler cremic coating på det stærkeste, har det på manifold down-pipe å eksoshuset på turbo selv. Nydelig å slippe eksosbandasje :)

Skrevet
17 minutter siden, Freakshow skrev:

da er det jo bare å få bygd om! det er jo skamtøft på bilen din! og i 18" da får du jo vilja de! :D

Ja det kunne vært ganske tøft.. Med mørkt senter som passer med de svarte detaljene rundt om på bilen.. :) 

Skrevet
7 minutter siden, viggo E34 skrev:

Anbefaler cremic coating på det stærkeste, har det på manifold down-pipe å eksoshuset på turbo selv. Nydelig å slippe eksosbandasje :)

Ok, da blir det nok downpipe og polering av kompressorhus tenker jeg.. :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Kan komme med en liten skriftlig oppdatering. Har byttet ut den gamle oljetrykksmåleren og turbotrykksmåleren med nye. Fått montert en ny E30 facelift ekspansjonstank, montert ny gassvaier, og koblet til kjøletemp og div ledninger til sprutet. Så nå venter jeg på et map som er ganske likt dette oppsettet, så blir det oppstart. Kinnet oljetrykk i dag så den er grei. Men hadde et problem da jeg  kobla opp bensinpumpereleet, og sjekka bensintrykk. Fikk en lekkasje på et par av dysene. Tenkte jo kanskje at O-ringene var dårlig, men de så fine ut. Det var 14mm ringer i railen. Noen som vet om det også skal være 14mm mot dysehullet? Må nesten være feil vinkel eller lignende som forårsaket lekkasjen. Tar gjerne i mot innspill om noen gidder! Sliter også med å lufte clutchen, har prøvd flere metoder, vanlig pumpe/åpne/lukke nippel, skrudd av slavesyl og presset inn stempelet,  og pumpet inn væske med oljekanne, uten hell. Slavesyl er helt ny, så må være luft en eller annen plass.

Skrevet

angående lufting, prøvd å ta slange fra bremsenippeln å inn på slaven for så å presse det inn på den måten. har funket for meg.

Skrevet

Viste seg å være stempelet på slavecyl som hadde sklidd av gaffelen, så da er det ikke rart pedalen ikke har motstand, hehe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...