Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! 

Sliter med det elektriske hengerfeste på min 2013 X3

Knappen bak som skal trykkes på for å enten svinge det ut eller inn mangler lys. Leser at en del har feilmeldinger som rød blinking og div, men er det ingen andre som mangler lys i "knappen".?

Kan det være så enkelt som en sikring som gjør den strømløs?

Skrevet

Prøver du å trykke på knappen når bilen sviver? Da lyser det ikke og det funker ikke. Bilen må stoppes (altså motoren av) for at det skal lyse i knappen - var vertfall slik på vår E91.

Skrevet

Det er også slik at hvis du har stått med dørene lenge åpen slukker lyset. Da må du lukke og åpne døren igjen, så kommer lyset på. Hvis ingenting hjelper er det vel grunn til å kikke på sikringen.

Skrevet (endret)

Motoren har vert av

Tenning har vert på 

Motoren har vert på

Alt prøvd. Får se på sikringene da. Men har inntrykk av at elektrisk hengerfeste er noe BMW sliter med siden har flere bekjente med lignende problemer. (Stort sett sensor problem eller at det står i halvstilling.

Endret av Eirikeln
Skrevet

Hadde samme problem på en 2010 E61. Kjørte på verksted for å få hjelp. Da jeg kom fram lyste bryteren grønt og alt fungerte igjen. De sa noe om at det kunne skje ved lang periode uten bruk, men det var nå ikke veldig ofte brukt og fungerte feilfritt i 3 år etterpå til jeg solgte bilen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...