matros72 Skrevet November 24, 2020 Skrevet November 24, 2020 Hei. Har fått varsel om at bremseservice bak må utføres innen 1200km. Bremseklosser å skiver er som nye, men får ikke resatt bremsevarsel. Var på bmw sulland og fikk dem til å se på det, men de fikk det heller ikke til. Ingen kabelbrudd å oppdage. Fikk beskjed om at software måtte oppdateres før de fikk resatt. Kan dette være mulig? Noen som har tips å komme med her?
Reef89 Skrevet November 24, 2020 Skrevet November 24, 2020 Får vel ikke resatt bremsevarsel før ny slitasjeføler er montert.
Otis Skrevet November 24, 2020 Skrevet November 24, 2020 Det er jo også mulig at de mente det var en feil i programvaren, som gjør at bilen kalkulerer feil?
matros72 Skrevet November 24, 2020 Forfatter Skrevet November 24, 2020 (endret) 49 minutter siden, Otis skrev: Det er jo også mulig at de mente det var en feil i programvaren, som gjør at bilen kalkulerer feil? De mente at det ikke gikk å resette med den programmvaren bilen var levert med. Kom vist ny oppdatering i 2013-14 som gjorde det mulig å resette som man selv ville uten å bytte varsler. Som det er nå teller det alt for fort ned ved montering av ny varsler. Så ja, er nok som du sier at det kalkulerer feil.. Endret November 24, 2020 av matros72
Mons1 Skrevet November 24, 2020 Skrevet November 24, 2020 Et tips som kan testes. Man kan resette Bremsevarsel på instrumentpanelet via Trippteller-knappen(Holde inne i 10sek). Men du må løsne Parkeringsbremsen og ikke trå på bremsepedalen når du kjører Reset. Dette betinger at slitasjesensor ikke er "trigget" eller at det er brudd på ledningen.
matros72 Skrevet November 24, 2020 Forfatter Skrevet November 24, 2020 (endret) 11 minutter siden, Mons1 skrev: Et tips som kan testes. Man kan resette Bremsevarsel på instrumentpanelet via Trippteller-knappen(Holde inne i 10sek). Men du må løsne Parkeringsbremsen og ikke trå på bremsepedalen når du kjører Reset. Dette betinger at slitasjesensor ikke er "trigget" eller at det er brudd på ledningen. Dette er prøvd, men fungerer ikke. Fant ikke noe brudd. Hva mener du med trigget? Endret November 24, 2020 av matros72
Mons1 Skrevet November 24, 2020 Skrevet November 24, 2020 1 minutt siden, matros72 skrev: Dette er prøvd, men fungerer ikke. Ok, da er det bare selve slitasjesensorene som kan være årsaken. En framme og en bak. Jeg hadde også problem med å resette bremseservice. Framme fant jeg at ledningen til sensor var kuttet. Må ha skjedd under hjulskifte. Byttet sensor framme, men fortsatt gikk det ikke å resette. Så skiftet jeg bak selv om alt så ok ut og da gikk det å nullstille.
matros72 Skrevet November 24, 2020 Forfatter Skrevet November 24, 2020 Da blir d å få byttet sensor. Så får vi se om det fungerer da🙂
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå