Gå til innhold

Zomb

Medlem
  • Innholdsteller

    33
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Bergen

Zomb's Achievements

  1. Hei. Jeg startet følgende tråd da Body Control Modulen på min E60 LCI gikk opp i røyk... viewtopic.php?f=1&t=268325&p=2876660#p2876660 Nå har jeg fått ny modul, men får absolutt ikke sss progman til å kommunisere med bilen. Føler jeg nå har prøvd "alt". Inpa fungerer helt fint. Finnes det noen annen måte å få en ny modul til å fungere enn Progman?
  2. Inpa fungerer strålende, men får absolutt ikke SSS Progman til å kommunisere med bilen... Tar dette videre i koding tråden.
  3. Det hørtes interessant ut Jeg installerte SSS Progman i natt, men har ikke fått testet det ennå... Har du en grei forklaring på fremgangsmåte?
  4. Takker så mye for alle svar Bilen er 2007 modell LCI og importert, så all garanti er nok dessverre borte... Ingen sikringer har røket, så jeg tipper modulen har tatt selvmord. Dekker forsikring noe slikt? Jeg har kasko med superdekning, men bonustapet koster vel mer enn rep av bilen... Delen er bestilt til den nette sum av 2800kr. Leveres tirsdag. Det jeg lurer på nå er om den må kodes på noe vis for å fungere. Tenkte å sette i den nye og bare prøve? Jeg har pc med Inpa og NCSExpert, men ingen erfaring i å bruke det.
  5. Er det noen som vet om Body Control Module må kodes dersom den byttes? Min er fullstendig defekt...
  6. Håper noen kan hjelpe meg. I dag på vei hjem i tidenes kø, så blinket plutselig et varsel om klemsikring på vinduer, og deretter åpnet bagasjeluken seg... Varselet var så kort at jeg bare vagt husker at det stod noe slikt. Da jeg så svingte inn til siden og stoppet, så blåste det røyk ut av høyre ventil i dashbordet. Det luktet svidd elektronikk lang vei. Nå har jeg demontert og funnet dette bak hanskerommet: Vet noen hva denne gjør og muligens hvorfor den følte for å bli ekstra varm i dag? Det eneste som ikke virker på bilen som jeg kan se er sidevinduer bak og åpning av bagasjeluke. Er det trygt å bare bytte den, eller kan det være en årsak til at den røk? Takker så mye for alle bidrag.
  7. Ja... Vi er det
  8. Ved polering for hånd er det ikke stort du kan gjøre feil Bare pass på å vaske bilen skikkelig først, og husk på å bruke så lite produkt som mulig ved påføring av voks, polish etc. Enkelte produkter kan være skikkelig vanskelig å få av dersom du bare griser på et tykt lag. Lykke til
  9. Skal du polere for hånd, med DA maskin eller Roterende? http://www.detailersclub.no/index.html/_/guider/bilpleie-for-dummies-2-r14 Her er iallefall en grei guide for å komme i gang. Roy
  10. Har akkurat samme problemet på min E91. Bmw verkstedet "initierte" den sist den var på service, og da fungerte den bra en stund. Nå er den som din igjen...
  11. Høyttalerne i dørene er 4". Det du må være obs på, er at de ikke kan bygge mer enn 45mm i dybden
  12. Målte impedansen på frontene etter at elementene var byttet ut og diskanter montert. Impedansen sett fra forsterkeren er nå på 2,4ohm. Ser da ut til at subbene under setene er koblet i parallell med frontsettet. Aner ikke hvor langt ned impedansen går under bruk... Roy
  13. Høyttalerne under setet drives via originalkablene av Blaupunktforsterkeren. Dvs sammen med fronthøyttalerne. Dersom jeg bytter elementene kommer jeg til å trekke kabler direkte fra forsterkeren. (Forsterkeren har 5 kanaler.) Hvor bestilte du earthquake sws-8 fra, og hva kostet de pr stk?
  14. Ikke sikker på hvem du spør her, men jeg kan jo svare for mine oppgraderinger. Årsaken til at jeg ønsket å oppgradere var at jeg syntes lyden var FORFERDELIG dårlig originalt. Her er det nesten umulig å få det dårligere synes jeg. Jeg tror dog at du hever kvaliteten på lyden VELDIG mye kun ved å ettermontere originale diskanter, da "fulltone"høyttalerne i dørene faller av allerede ved 14.000 Hz. Jeg ville da gått for logic 7 diskantene (sjekk ohm). De skal visst spille bra og plugges rett i ledig kontakt bak på mellomtonen. Jeg har montert: Blaupunkt THA-555 forsterker bak inkl kabelsett (ca 4500 kr veil) Focal 100KRS komponentsett foran (ca 2800 kr veil) Byttet dekslene på A-stolpene til nye med diskantgitter (ca 600 kr veil) Forsterkeren driver alle høyttalerne i bilen. Den har i tillegg utgang for subwoofere. Jeg har ennå ikke bestemt meg for om jeg skal bytte ut "subbene" under setene, eller bygge noe fornuftig under gulvet bak. Ang arbeidstid kommer dette veldig an på hvor mye slikt du har gjort før. For min del ble det ca slik: Bytte høyttalere i dørene ca 30 min Montere diskanter ca 30 min Montere forsterker og kabling ca 2 timer Bare si fra om du ønsker mer omfattende informasjon. Mvh Roy
  15. Takker så mye for svar. Jeg monterte disse etter litt måling og vurdering: http://www.bilradiospes.no/m/shop/?prod ... id=&vn=736 De gikk rett inn med bra margin i bakkant. Festene laget jeg til med litt kreativitet. For montering av diskantene kjøpte jeg de orginale diskantdekslene på A-stolpen. Resultatet og lyden ble særdeles mye bedre enn orginalt. Litt av årsaken er nok også at jeg har ekstra forsterker montert bak.
×
×
  • Opprett ny...