Gå til innhold

svaen

Medlem
  • Innholdsteller

    72
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn:
    Intetkjønn
  • Interesser:
    Averøy
  • Kjøretøy
    `11 X5

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Ønsker å kjøpe brukbar Mechatronic til 2011 X5 30D med GA8HP70Z.
  2. Fant ut at jeg hadde høyt eksosbaktrykk på min ‘11 X5 30D N57 for noen måneder siden, i følge Carly. Jeg valgte da å bytte ut baktrykk-sensoren med en fra Febi, siden aske-/sotnivået i DPF’en var lite, noe som fikk meg til å tro at sensoren kunne være problemet. En stund etter å ha montert den uoriginale sensoren, fikk jeg feilkode både på selve semsoren og DPF. Etter å ha lest på amerikanske forum, så er ikke Carly helt til å stole på når det gjelder måling av verdier på bla. eksosbaktrykk, så jeg valgte derfor å montere den originale sensoren igjen, og ta en test med Ista. Verdiene var da innenfor normalt nivå. Men nå dukker det opp feilkode på DPF under diagnose, som jeg ikke blir kvitt. Mest sannsynlig har ikke X5’en hatt sansen for Febi-sensoren, og det ligger lagret feilkode i DDE. Jeg får ikke opp noe DPF-/motorlampe i displayet i bilen, kjøletemperatur er normal, motoren går som den skal, men jeg får ikke tvunget fram regenering med Ista. Bekymringen min er at dette sperrer for automatisk regenering også. Bilen er gått 160k km, så jeg tviler på at det er varsel om oppbrukt beregnet levetid på DPF som sperrer. Er det mulig å fjerne feilkoden for godt med Ista, ellet må jeg "jukse" og registrere ny DPF?
  3. Nykommer i bruk av ISTA, og har i forbindelse med feil på EGR kjørt en testplan ut i fra dette. Men er nysgjerrig på om noen klarer å se om dette trykkfallet etter 3,5-4 sekunder er normalt?
  4. Garantien/tilbakekallingen gjelder tydeligvis ikke for min bil, merkelig nok går tilbakekallingen på VIN, og ikke på selve mellomakselen. Hjelper visst ikke å ha den velkjente mellomakselen som ryker, så lenge den ikke er i bruk på "rett" E70. Uansett ser det ut til at jeg slipper "billig" unna med 26.000,- i ny mellomaksel foran og bunnpanne/olje til automatkassen, til tross for hva som kunne vært.
  5. Hei, er det noen E70-eiere som har hørt om, eller benyttet seg av BMWs tilbakekalling av/utvidet garanti på mellomakselen foran på 2011-2014 - modeller? Ser på bl.a Xbimmers-forumet at eiere har fått byttet mellomakselen, samt fått dekket de omfattende skadene når mellomakselen har løsnet og blitt brukt som pisk, men jeg er nysgjerrig på om denne tilbakekallingen kun gjelder E70 for det amerikanske markedet, eller europeisk også? Grunnen til at jeg spør:
  6. Joda, men jeg er fortsatt like langt, dessverre. Fant en illustrasjon for pre-facelift X5, men disse hakene/klipsene har jeg ikke. Har fire haker i underkant av fangeren, men det hjelper tydeligvis ikke å løsne disse heller.
  7. Er de fire «punktene» på den siste illustrasjonen jeg sliter med å finne/få løs. På X5 uten M-pakke er disse lette å finne når bakluken åpnes 45 grader, men på M-sport er det visst annerledes.
  8. Hei! Er det noen her som har erfaring/vet å ta av bakfangeren på X5 E70 M-sport? Har løsnet alt rundt sidene, men sliter med å få løst bak under bagasjeromsluken. Går ut ifra at det kan ha noe med disse «hakene» å gjøre (se bilde). Har forsøkt å både trykke de ned og løfte de opp, uten hell. Skal visst være annerledes på M-sport når det gjelder X5, og alle google-resultatene dreier seg selvfølgelig ikke om M-sport.
  9. http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=53728248&searchclickthrough=true
  10. Hei, er på utkikk etter 2 stk. 235/35-19 Nokian Hakka 5, 7 eller 8, før jeg eventuelt handler hos dekkonline.com. Nye, eller i grei bruksstand.
  11. Hei, vurderer å selge vinterfelgene mine, til fordel for nye felger. Felgene er 8x19", ET35. Finnes ikke kast i eller kantkjøring på de. Kan eventuelt selges med 235/35 Nokian HK5, om budet er godt nok. Kjøpte de på kampanje hos GS i fjor, så kan ikke kreve all verden for de. Pris: Gi bud. Kjøper betaler eventuell frakt.
  12. http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=39563759
×
×
  • Opprett ny...