Gå til innhold

Bjørnøy

Medlem
  • Innholdsteller

    108
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Bjørnøy

  1. Noen som vil ha den for 2500.- ??
  2. Ja den skal passe på den også
  3. Helt ny downpipe (decat) selges. Kjøpte denne til min 530d e39, men har solgt bilen. Betalte selv ca 3700.- med toll. første bud over 3000.- får den. Send gjerne mail, da jeg ikke er så ofte her inne. ruan3(at)online.no Tar også i alle mot bud
  4. Hadde akkurat det samme problemet, når navi dvd spilleren røyk. Skiftet denne = OK
  5. Har stor skjerm (med kassett spiller bak), Bm54 (har også en Bm24 på lur), analog tv mottaker for widescreen, DVD mk4 navi, samt Alpine cd veksler, som tar mp3 filer. Alt er brukt i min bil inntil i dag. Monterte Dynavin, så da selger jeg unna dette. Gi bud. Send pm, eller mail: ruan3@online.no
  6. Jeg har den øverste liggende, med ramme. Litt kluss med volumbryter, men ellers god stand. Du kan få den for 200.- + frakt. Bare så jeg har litt for å pakke den inn
  7. Ingen problem å bruke startkabler bak. Bare husk å koble kablene på det tomme batteriet først. Når kablene er koblet til, la batteriet lade i noen minutter, før du prøver å starte. Det finnes kabler med ett slags filter på, men jeg er usikker på om det har noe særlig betydning. Det viktigste er kraftige startkabler, med skikkelige klemmer. Jeg bruker kabler beregnet for lastebiler, og har aldri ødelagt noe elektronikk.
  8. En del billige ladere leverer pulserende likestrøm. (simpel diodeløsning) Det er dette som kan ta knekken på elektronikken. En sikring betyr ingenting for dette, så om du lader bak eller foran har ingen betydning. Bare pass på å ikke skru på tenning, i mens du lader, så er du en del tryggere uansett. Hvis du vil være 100% sikker på å ikke ødelegge noe, kobler du fra batteriet når du lader.
  9. Når jeg bruker startsperre kode, velger jeg egen kode hver gang. Har du prøvd å bare trykke på knappen nede i høyre hjørne (den du velger radio stasjoner med), uten å slå inn kode? Merkelig at dette skjer uten at du har valgt det selv.
  10. Hadde det samme problemet på min. Jeg trodde det var hengsel, men det viste seg å være gassfjæren. Denne har også en hjelpefjær som ligger utenpå gassfjæren. Hjelpefjæren hos meg hadde knekt flere steder, og gikk derfor ikke helt sammen. Skiftet gassfjær, og luken ble tett og fin igjen.
  11. http://www.tinyosshop.com/index.php?route=product/product&product_id=362 http://www.controlanything.com/Relay/Relay/Bluetooth_Relay_Controllers http://www.ebay.com/itm/8-Channel-USB-Wireless-5V-Relay-Module-Bluetooth-Remote-Control-Kit-/320984514285
  12. http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/E36-Guibo/E36-Guibo.htm Ca likt EDIT: leste litt feil i farten. Du må skaffe deg en lagertrekker for innvendig lager. Da trekker du den rett ut. http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Verktoy-og-verkstedutstyr/Avtrekker/Lageravtrekkersett-9-deler-191280/
  13. Bra diy. Brukte denne i dag. Tok meg ca 1 time på hele jobben. Det eneste tipset jeg har, er at hvis du har orginal navi, så må du også koble av antennen. Denne ligger rett ved siden/over av den "blå" wirestrømpen som demonteres. Min plugg satt litt, men det var bare litt makt som skulle til, for å dra den i fra hverandre. Så nå har jeg endelig skikkelig varme i bilen igjen.
  14. Jeg kjøpte dette, og det kan brukes over alt (nesten). Jeg trakk i hvert fall mine foringer ut, uten problemer. http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Verktoy-og-verkstedutstyr/Chassis/Universalsett-for-demonteringmontering-av-foringer-og-lager-26-deler-191416/ EDIT: overraskende god kvalitet faktisk.
  15. Noen i stavanger/sandnes som trenger delebil? Skulle egentlig hentet denne selv, men har visst nok rot (sier kona) http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=44810220
  16. Rustfrie gjengestenger har en strekkfasthet på mellom 6,8 og 8,8 alt etter kvalitet. (Biltema sine ligger på 7,85 som er Din-975) "Svartstål" gjengestenger får du som standard opp til 12,9 (kan spesialbestilles på 14,9) Husk at dette må kjøpes på ett industri utsalg, da biltema sine ikke nærmer seg denne kvaliteten.
  17. Jeg kjøpte D99+ versjonen, som visstnok skal være mye bedre på android siden, samt streaming via blutooth. Har ikke montert ennå, men skal komme med oppdatering da.
  18. Det kommer an på når i 2000 den er produsert. De begynte å produsere facelift i 1999, men de første var en mellomting inntil sep-2000 tror jeg. Når det er sagt, gamle biler (som dette er etter hvert) må sjekkes for rust og hvor mye "jalla mek" som er gjort. En bil som er kjørt 4-5hundre tusen, kan være i meget bra stand hvis den er skikkelig passet på. Sjekk etter slitte foringer, bulker under, rust, og ulyder. Bilen skal være fast og fin i fisken, og alt elektrisk bør fungere. (kan bli dyrt å fikse) Se også etter "hjemmelagde" løsninger i motor rom, eks strømtyver skjøtede slanger/kabler etc. En slik bil kan være verd pengene, men kan også bare være verd skrap pris.
  19. Skal ikke dras hardt til igjen. Det er o-ringen som holder tett, så det holder å trekke til så det stopper på flensen. Bruk bare hånden, og ikke noe pipe, så går det fint. (det er sikkert det Trond mener også)
  20. Jeg kjøpte dette settet http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Verktoy-og-verkstedutstyr/Chassis/Universalsett-for-demonteringmontering-av-foringer-og-lager-26-deler-191416/ Overraskende bra kvalitet, og passer alle foringer (i alle fall på min e39, konas golf4, min S4 og datterens a6) Meget kjekt å ha i garasjen til senere anledning. http://bimmers.no/topic/704149-video-skifter-knirkeforing-e39-97-2003/ http://bimmers.no/topic/700307-e39-erfaringsrapport-bytte-av-knirkeforing/ og så står det litt her også: http://bimmers.no/topic/653686-knirkeforing-bak-p%C3%A5-e39/
×
×
  • Opprett ny...