MonicaM3 Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Hva er forskjellene på en "vanlig" e46 M3 og en CSi? Karrosseri, motor osv..
D.C.V Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Forskjellen mellom M3 og M3 CSL er blant annet 343hk i M3 og 360hk i CSL, CSL står for Carbon, Sport og Ligthweigth visst jeg ikke husker feil. CSL har Carbon i Taket er usikker på om pansret og bagasjeluka er laget av Carbon, den er også lettere og mer sportslig Og CSL har et mer racing orientert interiør Er sikkert noe jeg ikke har tatt med
S.Arnesen Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Hva er forskjellene på en "vanlig" e46 M3 og en CSi? Karrosseri, motor osv.. M3 csl tenker du på. Carbon tak, carbon panser og bagasjelokk (bagasjelokket var kanskje plast?), mindre utstyr(tror jeg ihvertfall, er vel kanskje valgfritt det), lettere interiør, skikkelige Sportsstoler og sikkert mer jeg har glemt. Motor er tunet fra 343hk til 360hk, csl'en har også carbon insug. Dempere og fjører er hakket vassere, drivlinjen vet jeg ikke om det er noen forskjell på. Csl'en er en lettere bil (140-160kg?), og en mer fokusert banebil på alle punkter. Edit: Flere rakk å svare før meg ser jeg;)
D.C.V Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Csl har en annen frontfanger også Tror også Bakfangern er litt annerledes M3 M3 interiør M3 CSL CSL interiør
MonicaM3 Skrevet Januar 7, 2009 Forfatter Skrevet Januar 7, 2009 Ja selvfølgelig CSL jeg tenker på! Ikke bare gutter som ikke kan gjøre 2 ting samtidig Dere var litt for raske med svar så rakk ikke posten den før dere svarte..
Fredrik Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 CSL står for Carbon, Sport og Ligthweigth visst jeg ikke husker feil. CSL står for Coupé Sport Leichtbau... der leichtbau betyr at den er lettere enn standard M3 modellen bl.a gjennom bruk av karbon, aluminium og andre mer påkostede produksjonsteknikker.
MonicaM3 Skrevet Januar 7, 2009 Forfatter Skrevet Januar 7, 2009 Noen som vet om dette er en "lett" bil å få tak i og ca hvor mye mer dem ligger i pris? Det er bare 1 til salgs i norge som jeg fant så tenker da på tyskland ol.
Fredrik 90 Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Har ikke CLS et litt annerledes bagasjelokk også da, noe høyere. Bilen er nok rå men det ser ikke pent ut med all den karbonen i interiøret, men smaken er som baken. Rå er den i alle fall
diesel_luring Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 er vel solgt 360 stk så hvor lett det er å få tak i er vel en sak, men den runner jo 1 mill i innkjøp og så det er jo en prioriterings sak.
Fredrik Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 Noen som vet om dette er en "lett" bil å få tak i og ca hvor mye mer dem ligger i pris? Det er bare 1 til salgs i norge som jeg fant så tenker da på tyskland ol. E46 M3 CSL var jo en begrenset produksjonsserie på mindre enn 1400 enheter (1383) så det reduserer naturligvis utvalget. Bilene ble kun produsert i 2003 så noen har nok i tillegg med årene tatt turen til de evige jaktmarker. Finanskrisen gir imidlertid nye muligheter for de som har kapital, men dette er under alle omstendigheter dyre biler. Kanskje er de for dyre... i denne klassen ville jeg nok heller ha kikket på en pent brukt Porsche 997 Carrera S (911).
leholtet Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 CSL'en har et mye lettere karroseri en m3'en har. Dvs helt fra bunn av
S.Nilsen Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 CSl er det mer Hk i den en vanlig og eller? 360 og noe i csl?
///Mysild Skrevet Januar 7, 2009 Skrevet Januar 7, 2009 csl har en "intergrert" rundt vinge i bagasjelokket...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå