Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kona skulle starte bilen idag,da skjedde ingenting når hun vridde på nøkkelen.Kjørte diagnose og fikk feil på ews,sletta feil og de forsvant,men bilen er like død..noen gode forslag? Står litt i beita,da vi har bare en bil for øyeblikket,og den er det ikke liv i! :-( :oops::-(

image.jpeg

Skrevet

Hei. Jeg kjøpte nettopp en E39 523ia dobbelvanos motor. Den ble kjørt av løftbukken i går og ville ikke starte etterpå. En kompis kom med diagnose uten at det hjalp. Den startet i et par sekunder og så stroppet den.

Han har før sagt at det å koble fra luftmassemåleren kan hjelpe. Det gjorde vi nå, og bilen startet og gikk etterpå. Nå starter den med luftmassemåleren koblet til igjen.

Det var ingen logisk forklaring på at motoren plutselig ikke ville starte, og sikkert heller ikke logisk at den startet igjen med å koble fra luftmassemåleren. Men nå starter den i alle fall. Det er i alle fall veldig lett å prøve ut.

Eirik.

Skrevet

Dette er en enkel vanos,er rett og slett ikke liv i starteren i det hele tatt,ikke noe klikk eller noe,helt dødt.bilen ble parkert på søndags kveld,og forsøkt startet idag..har fungert feilfritt..se feilkoder på første bilde.

Skrevet

Hvis du setter strøm direkte på starteren og den går så tyder det mer på EWS. Flere som har opplevd at chippen i nøkkelen dør, vanligvis er det det letteste å sjekke, men du har jo bare en nøkkel. Da må du i så fall prøve en annen hjerne + ews + chip.

Skrevet

Billigere og mindre bry å få en ny nøkkel hos Bavaria da..har ikke fått prøvd å sette strøm på starteren enda..men synes det var rart at starteren kvelda over natta..er gått 225t bilen..derfor kjørte jeg diagnose med en gang..

Skrevet

Har scanna et utal av ganger også :-) kommer ikke opp feil nå, wrong identification key 0 ligger også i shadow når jeg fikk den opp,markert at den ikke er tilstede når diagnose ble gjort..skal bare prøve å trille den igang imorgen og se hva som skjer..tenner den ikke da,er det noe galt med ews tenker jeg..

Skrevet

Å trille den igang,gikk forsåvidt greit i 1sek. fyra igang og gikk et sekund eller 2 før det var død..så regner med at det er tull med nøkkel chipen. Hva er enkleste løsning? Bestille ny nøkkel fra BMW? Noen andre ting som kan være galt? Finner ingen feilkoder lenger med BMW scanner 1.4.0,men lyser gult ved nøkkel nr.0 hvis jeg ikke husker feil 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...