Morten Eriksen Posted October 3, 2017 Posted October 3, 2017 Hei. Har en 530 xdrive 2012 mod som jeg opplever som en fantastisk bil. Nå ser jeg at den bruker mye spylervæske, en måned siden jeg fylte sist og nå er det tomt igjen. Dette er etter normal bruk. Lurer på om spylertank/slanger er en svakhet på disse modellene eller bruker den veldig mye når man først benytter den? Har sett nedi og ikke sett noen lekkasjer/væske i bunnen av bilen. Planen nå er å fylle tanken helt full, ikke bruke den og se om det minker. Gjør det det, blir det å avmontere varmeskjold i motoren, fylle på og se om det lekker. Vil jo helst ikke ha spylervæske ut over eventuelle ledninger i bilen, det kan bli dyrt i lengen.
sluquet Posted October 3, 2017 Posted October 3, 2017 Det er ikke det at du bruker lyktespylerne mye også da?
Morten Eriksen Posted October 3, 2017 Author Posted October 3, 2017 1 time siden, sluquet skrev: Det er ikke det at du bruker lyktespylerne mye også da? Lyktespylerne går automatisk på når jeg spyler frontruten. Det jeg har lurt på om den bruker mye hver gang. Kan ikke se noe lekkasje nedi motoren.
E.H.D Posted October 3, 2017 Posted October 3, 2017 1 time siden, Morten Eriksen skrev: Lyktespylerne går automatisk på når jeg spyler frontruten. Det jeg har lurt på om den bruker mye hver gang. Kan ikke se noe lekkasje nedi motoren. Hvor lenge holder du inne viskerhendel da? Jeg holder ikke hendel mot meg, men tak noen enkle sprut så korte at viskerne ikke begynner å gå og så tar jeg noen visk med å trykke ned hendelen innimellom.
sluquet Posted October 3, 2017 Posted October 3, 2017 10 minutter siden, E.H.D skrev: Hvor lenge holder du inne viskerhendel da? Jeg holder ikke hendel mot meg, men tak noen enkle sprut så korte at viskerne ikke begynner å gå og så tar jeg noen visk med å trykke ned hendelen innimellom. Hatt for vane å gjøre akkurat det samme på mine BMW-er opp igjennom, men tror også det har litt å si hvilken posisjon lysbryteren står i. I hvert fall ingen tvil om at det går en god del mer væske når man bruker lyktespyling ofte. Morten Eriksen and Peak 2
Morten Eriksen Posted October 3, 2017 Author Posted October 3, 2017 8 timer siden, E.H.D skrev: Hvor lenge holder du inne viskerhendel da? Jeg holder ikke hendel mot meg, men tak noen enkle sprut så korte at viskerne ikke begynner å gå og så tar jeg noen visk med å trykke ned hendelen innimellom. Ja har nok holdt de en stund. Har fylt opp tanken nå og skal la være å bruke spylerdysene, så skal jeg følge med om det minker.
StigJ Posted October 4, 2017 Posted October 4, 2017 (edited) Er vel slik på F10 som på min F30 at hvis man kjører med kun ringene (DRL) på dagtid så spyles ikke lyktene. Kun når hovedlyktene står på. Nappet bare ut sikringen til lyktespyleren på Z4en Edited October 4, 2017 by StigJ Morten Eriksen 1
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now