Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min 2008 X3 har i dag fått en liten uvane. Plutselig (helst i en kraftig sving under sakte kjøring) så kommer lampene på bildet på (pluss 4x4-lampa og minus airbag-lampa som er der fra før grunnet en annen feil). Om jeg stopper bilen og starter den igjen med en gang så blir de ikke borte, men om jeg venter noen minutter før jeg starter igjen så er de borte. I dag skjedde det to ganger i bykjøring, men ikke i det hele tatt på turen hjem (ca 80 km), men i det vi svingte inn hjemme kom de igjen. De er garantert borte om jeg går ut i garasjen og starter igjen. Hva kan årsaken være?

FD901DD3-99A2-4E0C-9981-391E24A6EC97.jpeg

Skrevet (endret)

Det er flere ting som kan ha utløst feilkodene og dermed ligger det feilkoder i minnet som du må få lest av, ellers blir det bare synsing og gjetting.

Endret av Reef89
Skrevet (endret)

Hvis man skal synse litt så er det vel en viss sannsynlighet for at dette er knyttet til ABS-ringene/sensorene eller kanskje fordelingskassen. 

Men det beste er å få tatt en diagnose slik som Reef89 foreslår. 

Endret av laffe
Skrevet

Om man ikke har tilgang til diagnoseutstyr så tyder oppførsel på at ABS ringene på drivakslene bak som er rustet og subber i sensorene. Easy fix er å prøve å trekke ut sensorene en liten mm, varig fix er nye ABS ringer og sensorer.  Slakke i hjullager kan og gi ABS feil

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...