Belzeebub Skrevet Torsdag kl. 13:03 Skrevet Torsdag kl. 13:03 Bilen slår ikke når jeg trykker inn startknappen. Har feilkode fra CAS enheten Output 50 og 50RS. Byttet startrele - men det hjelper ikke. Lurer på om det er CAS enheten som ikke har det helt bra....., men regner med den må kodes mot VIN og nøkkler. Er det noen her som har vært borti dette. Har Touch x-431 v+ pro feilkode leser, men uten nøkkelkoder. Prøver å nullstille feilkoder, men er det noe annet jeg må tenke på ? Takk på forhånd for svar og en enkel løsning 😊
laffe Skrevet Torsdag kl. 13:13 Skrevet Torsdag kl. 13:13 Kan jo være dårlig jordingskabel til motor. Er jo et ganske kjent problem på disse. Kan vel ganske enkelt testes med å prøve og jorde via jordingspunkt i motorrom med en startkabler foreksempel og se om du får start da.
Belzeebub Skrevet Torsdag kl. 13:45 Forfatter Skrevet Torsdag kl. 13:45 21 minutter siden, Reef89 skrev: Men har du tenning eller er alt dødt? Har tenning, men lav batteri spenning - under 11v. Men dette kom plutselig - etter jeg gjorde feilsøking, lurer på om det er noe jeg har programmert feil. Har egentlig bare fjernet feilkoder. Sliter i utgangspunktet med luftfjærene bak
Belzeebub Skrevet Torsdag kl. 13:47 Forfatter Skrevet Torsdag kl. 13:47 32 minutter siden, laffe skrev: Kan jo være dårlig jordingskabel til motor. Er jo et ganske kjent problem på disse. Kan vel ganske enkelt testes med å prøve og jorde via jordingspunkt i motorrom med en startkabler foreksempel og se om du får start da. Kan prøve det, men som sagt kom dette plutselig - etter sletting av feilkoder til bl.a luftfjærene
laffe Skrevet Torsdag kl. 14:02 Skrevet Torsdag kl. 14:02 Bare for å luke ut det enkleste? Har du prøvd å starte med starthjelp av noe slag eller lade opp batteriet?
Belzeebub Skrevet Torsdag kl. 16:16 Forfatter Skrevet Torsdag kl. 16:16 Har prøvd å bytte batteri fra an bil som virker.
Otis Skrevet Torsdag kl. 19:00 Skrevet Torsdag kl. 19:00 Du burde kanskje verifisere litt mer rundt feilen. Nøyaktig hva betyr den feilen? Betyr det at cas ikke klarer aktivere utgangen å sende strøm ut fra seg selv? Eller at motoren ikke går rundt og dermed feil? Det er to helt forskjellige feil i verste fall. Den ene feilen er defekt cas, den andre er defekt startmotor/solenoid, ledning. Har du sjekket jordingen din til motor? Mener at det var noen som skrev at om jordingen er gåen til motor, så kan det gå jording gjennom cas og dermed ødelegge den.
Belzeebub Skrevet Fredag kl. 07:20 Forfatter Skrevet Fredag kl. 07:20 12 timer siden, Otis skrev: Du burde kanskje verifisere litt mer rundt feilen. Nøyaktig hva betyr den feilen? Betyr det at cas ikke klarer aktivere utgangen å sende strøm ut fra seg selv? Eller at motoren ikke går rundt og dermed feil? Det er to helt forskjellige feil i verste fall. Den ene feilen er defekt cas, den andre er defekt startmotor/solenoid, ledning. Har du sjekket jordingen din til motor? Mener at det var noen som skrev at om jordingen er gåen til motor, så kan det gå jording gjennom cas og dermed ødelegge den. Regner med at CAS sender ut signal - hører at rele klikker, men motor har ingen tendens til å prøve å starte/gå rundt. Skal utforske videre seinere idag - har byttet rele, men problemet er det samme. Youtube linken som kommer opp ga tips om rele... men det hjalp ikke. Skal sjekke over jording og prøve å se på starter. Det høres bare klikk ved trykk på start, holder jeg knappen inn lengre - kommer feilkode på at bremsen holdes inne for hardt eller lenge. Når batteri har for lavt spenning - så blinker alt og den slår av tenning, men regner med det er pga lav spenning på batteri.
Otis Skrevet Fredag kl. 07:33 Skrevet Fredag kl. 07:33 Glemte å tenke på at du har 520d med n47. Sikker på at motor faktisk kan snurre rundt? Tenker på at du kan ha slitt register kjede. Sjekk at motoren kan snurre rundt!
Belzeebub Skrevet Fredag kl. 11:45 Forfatter Skrevet Fredag kl. 11:45 Dette kom plutselig når jeg holdt på med luftfjæring bak. Så den har gått som en klokke. 4 timer siden, Otis skrev: Glemte å tenke på at du har 520d med n47. Sikker på at motor faktisk kan snurre rundt? Tenker på at du kan ha slitt register kjede. Sjekk at motoren kan snurre rundt!
Otis Skrevet Fredag kl. 12:09 Skrevet Fredag kl. 12:09 Sjekk med ekstra jording til motor fra chassis. Forsøk også med mer strøm. 11v er veldig lite og kan bety helt tomt batteri.
Belzeebub Skrevet Fredag kl. 17:20 Forfatter Skrevet Fredag kl. 17:20 Har prøvd med starthjelp fra en annen bil
Belzeebub Skrevet Fredag kl. 17:26 Forfatter Skrevet Fredag kl. 17:26 Etter slått av tenning, på igjen og nytt søk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå