Heisann, BMW-entusiaster!
Begynner å bli litt lei av Golfen med hele 90hk, så jeg ser meg for tiden om etter ny bil. (Altså, ikke ny som i rett fra fabrikken..)
Har endelig fått opp øynene for E30 og 2.3l eller 2.5l er motorene jeg har lyst på. Prøvde en E34 520 en gang og den var vel heller slapp. (Samme motore som står i E30 320?)
Dessverre kjenner jeg ingen som har E30 (uansett motor) så jeg får ty til forumet her når det gjelder informasjonsinnsamling. Hva synes dere om 323/325 motorene? Er de pålitelige? Hvor mye bensin bruker de ved 'moderat' kjøring? Jeg skjønner at dette er veldig avhengig av hvem som kjører, men et gjennomsnitt må man vel kunne klare å få til. Er delene dyre? Sikker bil? Grei vil for en som kjører med L på bakluka?
Det jeg i vinterferien har dagdrømt om er:4-dørs best) med 16x9 felger med dyp kant og senter i samme farge som bilen. Lykter blir sotede lykter rundtom og MTech-2styling, samt 60/40 senk.
Jeg har ikke akkurat sett mange av disse på finn/autodb/her på forumet til salgs så jeg aner ikke hva slags prisnivå de ligger på. Bor forøvrig i Molde, så om noen vil vise meg sin bil, velkommen!
Håper å få svar på noen av spørsmålene.
Hilsen
Kristian