Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg må bytte batteri på min e61 og har fått med meg at den må kodes hvis jeg skal gå opp/ned i størrelse og kraft og om annen type på batteri, men jeg skal kjøpe den samme som sitter i bilen altså et agm batteri men det jeg lurer på er hvordan jeg skal få til å holde bilen med strøm når jeg tar av polene...er det noen som har noen tips??eller om jeg hvirkelig trenger å ha strøm på bilen...har lest litt opp og ned men blir ikke klok i grunn, så om noen her inne vet noe om temaet og vil fortelle/belære meg litt før jeg gir meg ut på dette hadde gjort meg glad:)

Skrevet

Det er ingen problem å koble av batteriet.

Det kan bli lagret endel feilkoder, men det gjør ikke noe.

Har du pc for å kode nytt batteri?

Skrevet

Bare til å koble fra, det er ikke farlig.

 

SKal du kjøpe et identisk batteri som du har må dette registreres i bilen.

Skrevet

Hei, nei jeg har ingen koder eller noe...hadde tenkt til å kjøpe et agm batteri på biltema med samme ah, god pris og god garanti på de.

Så jeg må da koble bilen opp til pc...men må dette gjøres med engang eller kan jeg kjøre et sted å få dette gjort?

Skrevet

Skal du bytte type (noe du gjør om du byttet til AGM-batteri), må dette kodes inn.

Du kan kjøre et sted å få dette gjort, men venter du for lenge (da snakker vi måneder, ikke dager), kan dette gå utover levetiden til batteriet, i tillegg til at du kan oppleve litt andre småproblemer.

Skrevet

Det er snakk om bare dager, jeg ringte bavaria for å høre hva det tar for batteri bytte på den og det var ca 5 lapper,3 for batteriet og 2 for koding men de sa at det sitter agm i bilen...men det kan tenkes at det er et annet, at det har blitt byttet før, han begynte å dra tungt før jeg dro på jobb offshore så jeg har ikke fått sjekket om det virkelig er agm, må gjøre det når jeg kommer hjem...takker for svarene jeg har fått:)

Skrevet

Det er ingen problem å koble av batteriet. Det kan bli lagret endel feilkoder, men det gjør ikke noe. Har du pc for å kode nytt batteri?

nei jeg har ikke noen koder...

Skrevet

Mener og huske at om batteriet var svart så er det agm. Og om det er hvit så er det ikke agm.

Dette gjelder da bmw sine batterier.

Rett meg om jeg har feil.

 

Enenste du må stille inn igjen er klokke og dato trur jeg etter du har skiftet ut batteriet.

Det du også kan gjøre for og unngå at bilen ikke tapper seg helt for strøm mens du bytter ut batteriet er og koble på en lader foran i motrommet. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...