Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei,

eg har nett kjøpt ein 2001 mod E46 320D aut. Er det ein 'quickfix' for å finne ut om denne motoren har elektrisk gasspedal, eller kanskje noken her rett og slett har kunnskap om dette ? :)

La i tillegg merke til på prøve tur at bilen 'sporer' en del, dvs følger ujevnheter og skeivheter i underlag.

Bemerka dette til selger, som lovte å få sjekke hjulstilling før salg. Dette skal være gjort i følge selger, men bilen oppfører seg akkurat på samme måte, sporer veldig, mangler ein del på retningstabilitet og 'stritter imot' gjennom litt skarpe lange svinger.

Eg kjøyrer på standard dekk på felg med ET38.

Har lest at denne type oppførsel kan forårsakes av dårlige foringer i bakstilling. Noken formeining om dette ?

 

Takker på forhånd for gode innspel :-)

 

mvh Henning

Posted

Du har elektronisk gasspedal, da du har M47 motor.

 

Sporing kan komme pga dårlig hjulstilling, slitte deler i for og bakstilling, slitte dekk eller feil lufttrykk i dekk. Mulig at en dårlig tannstang også kan skape slike feil.

Posted

Som en referanse så er vel 1987siste året det var mulig å få en bmw diesel med noe ammet enn elektronisk styrt innsprøytning.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...