Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Har en E90 som trenger ett batteri skift.
Har forstått det slik at batteriet må registres som nytt, ved bytte pga. IBSen som overvåker batteriet.
Har snakket med en del verksted om dette, første jeg kontaktet var Bavaria, og de sa at bilen må omprogrammeres om batteriet har høyere AMP, og registres om det er likt. omprogrammeringen kom på 3000,- mens registrering kom på 900.-. Har også snakket med andre verksted som mener at det kun trenges en registrering, som igjen kommer på ca 450.- på andre verksted.

 

Noen som har peiling på dette?
lurer også om det er mulig å gjør dette selv gjennom diagnoseverktøy du får kjøpt i butikken/ebay?

Skrevet

Systemet er slik at registrering holder hvis du bytter til samme type batteri og samme kapasitet. Alt annet må kodes. Hvor viktig dette er er imidlertid en annen sak som folk er ganske uenige om. Selv har jeg opplevd at nytt batteri har tatt kvelden etter to år uten at batteriskift var registrert.

Alle som har enkelt NCS Expert eller nyere kan fikse dette på et blunk. Søk etter hvem som gjør koding på forumet.

Skrevet

Hei,

 

"Carly for BMW" har en egen funksjon for dette og meget enkelt grensesnitt. (http://www.mycarly.com/product/bmw-app/)

Pris for trådløs modul og SW koster ca 500 kr og da har du all funksjonalitet til koding, DPF re-generering, feilkoder, digital garasje osv tilgjengelig.

 

Spør om du lurer på noe.

 

Mvh,

Morten 

  • 4 weeks later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...