Gå til innhold

E39 vil ikke starte - elektronikk blinker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bilen min vil plutselig ikke starte.. Vrir om nøkkelen, og elektronikken bare blinker også klikker det fra et relé eller noe. Prøvde å koble av og på batteri, hjalp ikke. Etter noen forsøk nå (etter forsøk 1 i videoen) ville den ikke blinke engang. Skjønner ikke hva greia er her. Forslag?

https://youtu.be/ePXgjSAHYHg

Er en 1999 520iAT.

Skrevet (endret)

Hvis du har målt batteriet og det er ok, så ser det nesten ut som gåen starter. ? en hører liksom den kimme lyden at den prøver å dra rundt..

Endret av Reef89
Skrevet

Jeg tror dette er at du har for lite strøm på batteriet, prøv å koble til en startbooster for å se om det skjer noe annet da. Hvis batteriet er i orden, så er det enten selve starteren som er gåen, da innslaget ikke slår inn, eller en jordingsfeil.

 

Sjekk først batteriet, deretter sjekker du at jordingskabelen til motoren er i orden (ta den av, rengjør den og fest den skikkelig). Dersom det fremdeles ikke fungerer må du nesten komme til starteren og sjekke jordingen til den også.

 

Forresten så kan du sette strøm rett på starteren ved hjelp av en plugg på innsuget, dette ville jeg prøvd før jeg begynte å demontere for å komme til starteren.

Skrevet

Tror nok du skal prøve å lade batteri, evt bruke hjelpestart ja. Skal ha en del ah i startstrøm disse bilene. Nytter ikke bare å koble på en liten bensinbil å tro den automatisk får nok strøm.

Skrevet

Klikking og blinking når du prøver å starte som du beskriver, er garantert dårlig strøm på batteriet.

Ikke uvanlig at et noe eldre batteri brått tar kvelden nå i kulden.

 

Men det er jo ikke dumt å måle ladingen også....

Skrevet

Dersom det er batteret, kjøp ett som er større enn det som sitter der fra før. 100A fortjener disse bilene mtp. vårt klima.

Skrevet

Burde vel det, ja. Skulle egentlig ikke bruke noe mer penger på den siden jeg allerede selger med 10-13k i tap :lol: Menmen, må til!

Skrevet

Virker jo som du har fått svar, men bare for å bygge opp under det de andre her sier, så er det mest sannsynelig batteriet ja :) Akkuratt samma skjedde på min e91 da det var lite strøm, kjøpte AGM batteri på biltema i sommer og har ikke hatt antydning til startproblemer selv i den kulda som har vært nå i det siste, så biltema batteri er det bare å kjøpe! :)

Skrevet

Kjøpt batteri nå, men må bytte da det ble feil størrelse. Så at det som sto i bare hadde 66Ah, så var ikke mye futt i det akkurat..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...