Gå til innhold

liffi

Medlem
  • Innholdsteller

    5140
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    70

Alt skrevet av liffi

  1. Var godt å få av litt salt på denne stakkaren
  2. 750’n hugges dette er trist! Solgte bilen til en som skulle fikse den, så har den byttet eier ( eiere ) å nå slaktet. Forsøkte og kjøpe den for dette synes jeg var jævelig men "alt" er borte, og han ville selge resten pga interesse på delene som var igjen. Synd men jaja…
  3. .
  4. .
  5. Etter en liten tur til Halden i helgen så er det godt å få av salt og drit kan legge ved et lite bilde av en Bmw også så det hører tråden til. Fikk vasket konebilen ( bilen kona bruker ) i stad også
  6. Tror ikke det er noe mer slitsomt en og kjøre noe annen bil?! Nei hu kjører som jeg har trent henne til 👍🏻 har lite tilovers for sinker om det er i 2 felten eller 60 sona!
  7. Enda en bilhenger tur!! 😅 se om M57’n overlever tuning stage+ å en helg på høyt turtall
  8. Ja har en Touring stående! Varebil det også. Gått med 3.6 turbo siden tidlig 2000 tallet ( motoren til - fra helge vik ) men stått parkert siden 2010 mener jeg. Motor solgte jeg for et par år tilbake og har en overhalt 3.8 + noe snæks liggende som karbon innsug, kompressor kit acs kit m mer. Men først skal den gjøre "original" og brukanes.
  9. Kona pendler daglig Nesodden Halden i sin ix1! Det var det den ble kjøpt for, å fungerer greit. men vi dro på Fjellet i helgen ( Hindsæter ) i Jotunheimen og da ble det Porsche! Orket ikke tanken på lade stress opp der, men det hadde sikkert ikke vært noe problem men garantert billigere !! så ja. Elbil til sitt bruk men vi var 4 voksne med baggasje for en langhelg så trengte litt plass + ski
  10. ja kan være noe sånt eller bare en enkel feil ?! Fungerte jo før det røret i kassa sprakk. Men jeg er ikke så teknisk på automatkasser 😅 hadde gledet meg litt til ix i vinter. Fått nye vinterhjul, oljeskift også så var jo igrunn klar. Men men.. Snart båtsessong så det må prioriteres tid der også + mye annet! Skulle fått tatt Bi turbo’n og begynt på M5’n også.. kjenner litt på det å ha mye stående og et liv på siden si 😅 Men, ting står trygt på lager så får trøste meg med det! 4.5l Turbo i Bobbla. 450hk . kjørt på noen mil med den så ganske fornøyd. kan legge ved en liten smakebit på sommer oppsettet som blir noe grovere en vinter hjula. Vinkelsliperen må frem! 👍🏻
  11. Ja den ble grei nå var ikke såå dårlige før dette heller. Kom seg fint opp å ned til fjellet. Noe tørst er den fullpakke men ikke like tørst som med bilhenger å Ix bakpå… 😅 henta hjem ix’n.. skjedd litt bak kulissene her men den går ikke ordentlig i gir å tiden strekker ikke mer til så den skal selges. Annonsert på E34 gruppa på facebook før jeg lager en finn annonse på’n. sikkert et fint prosjekt for noen med mer tid og mindre prosjektet en meg 😅 bytta ventildisk i kassa så nå er den "kjørbar" men virker som den bare står i 4 gir?! Og girer hverken opp eller ned. R funker men den slurer litt synes jeg å. . «alt» annet er ordnet så den var egentlig klar for visning nå. . Kjedelig at ikke den kassa ble bra.
  12. Liten vinter ørkenbobble oppgradering. skal til Fjells til helgen da en kamerat har kjøpt hotell så venner og familie drar på tur 🥂 TA dekkene har fungert ok men er jo ikke optimalt så dem er nå "seipet" og pigget 👍🏻 å eksosen er helt ferdig. Pent lydbilde uten noe resonanse eller bråk inni.
  13. Årets bil til aktivitet ble en E61 525d ! Se om man får til en isbanekjøring eller 2 i år da. Fikk kloa i denne i fjor. Trengte nye fjærer foran, vann i bagasje så måtte laske litt og tørke opp det elektriske men ellers virker den grei. Foliert matt svart så ser ut som en dass, men teknisk bra ish! uansett så er det snart avreise for den årlige turen til innlandet for litt aktivitet så da må man ha bil. Regner med denne er litt mer leken en den S klassen i fjor 😅 ellers så har jeg å fått bytta batteri på Varebilen å brukt den litt siste uka. Stått siden den fikk nye dekk bare så greit og få pisket den litt å
  14. Kan ikke si det samme om E61 så det "problemet" løste vi i dag!
  15. B5 godkjent av forsikring for rep uten spørsmål. La ved verdi av bil + pris på tilsvarende på import av en. Lå bare en facelift på mobile ( dårligere speca ) til 38k euro så det regnestykket ble stramt ja. men deilig å vite at denne blir bra igjen 🤝
  16. Joda, dør er trang men går opp men det er pga bakplate - gulv har fått en trøkk samt en liten rynke i taket pga dette men det går fint tilbake etter den har vært i jiggen 🤝å sveisa inn litt stål. Så da var den "originale" "urørte" B5 bruksbilen litt mer bruksbil 😅
  17. Planen er å oppgadere eksos hovedsakelig 🥶 noen av disse modellene hadde diffuser bak som jeg tenker og bestille Kjøpt gule lamper på bobbla ja:) får en fin brytning . Har mye mer lys liggende så skal ikke stå på det! Haha
  18. Siden B5’n er midlertidlig ute av drift så måtte bobbla justeres litt. Fikk på litt lys, sveisa inn X pipe samt handlet nye endestusser. Manglet litt rør for ferdigstilling av eksos men har trua. hjalp med litt mer lys på driten Fikk også tak på en liten detalj til acs pakka mi 🤝 var å sjekket på B5’n i dag også å virker som dette går veien:) skal bli bra igjen denne etter litt dele bytte men må dras ut litt i ræva osv. heldigvis har hengerfeste bjælka tatt imot det meste så da får man begynne og se på litt "oppgraderinger"
  19. Gikk greit. Skallebank, sår nakke og rykk på meg å kona men de 2 minste baki ble bare skremt skikkelig. Virker helt fine her nå og fått full sjekk! frykter skadene på bilen er skjulte for det smalt godt ja. Fanger - luke å eksos er ferdig, Tanklokk poppa ut og får ikke opp plata i bagasje til batteri / tauekrok å nakkepute airbag er smelt ut samt syntes førerstol så skjev ut.. men krysser fingra for den ikke blir skrevet av!
  20. Ja får håpe den ikke skrives av! Kan fort være mye skjulte skader på sånt skjermer virker hele men sjekket ikke så nøye, men luka er låst, glasset poppet men fikk ikke opp gulv plate for og ta ut slepekrok så frykter den er litt klemt under ..
  21. Får håpe dette ikke er slutten på B5’n 🥸 6-7 biler foran oss bestemte seg for å brått stoppe opp i 60-70 på to felten i Oslo. Vi fikk stoppa men han taxi’n bak oss var ikke like oppmerksom! Det smalt godt! heldigvis gikk det bra med oss og ungene men ganske sår nakke å rygg.
  22. Korwa!! 6-7 biler foran oss som brått stoppet opp. Vi rakk å stoppe men taxi’n bak derimot. .
×
×
  • Opprett ny...