Gå til innhold

Maxopp

Medlem
  • Innholdsteller

    92
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Maxopp

  1. Som tittel sier spruter det olje ut påfyllingslokket og når jeg åpnet det, slapp jeg ut trykk. Er det veihusventilasjonen som er tett eller kan det være noe annet, motoren går som den skall.? Trengs det noe spesialverktøy for å skifte den, så de hadde et veihusvent sett hos koed til 1000.- er det ok? På forhånd takk for alle svar.
  2. Jeg kjøpte en 316i i 2012 når jeg skulle inn på EU kontroll i år sjekket jeg over bilen før jeg tok testen og fant ut at skivene bek ikke var bra. Jeg sjekke skivene bak og de var ikke ventilert og kjøpte nye ikke ventilerte. Når jeg demonterte skivene viste det seg at det var montert feil skiver på bilen og klossene var under 1mm fra og falle mellom klaven og skiven noe som ville ha resultert med et låst hjul. Jeg skulle ha hatt 19mm ventilerte skiver men det sto 10mm ikke ventilerte skiver på bilen når jeg kjøpte den.
  3. Oppdaget i dag at bilen skulle ha hatt ventilerte skiver. Bremsene bak er ikke rørt siden jeg kjøpte bilen hos merkeforhandler og de har tatt 3 EU kontroller på den. Det er flaks at bremseklossen på utsiden ikke har falt av klaven siden den hang på 0,5 mm, med et låst bakhjul som resultat.(sikkert artig i 80 km/t)
  4. Jeg har en 2005 E46 316 stasjonsvogn og jeg trenger nye bremseskiver bak for EU kontroll , men når jeg søker på alle sider påstår de at jeg har ventilerte skiver bak noe jeg ikke har. Har sjekket GS, Koed, Scheidemann, Mekonomen, Bilxtra, THansen og biltema og alle kommer opp med ventilerte skiver bak noe jeg ikke har. Har jeg samme skiver som E36 som er 280mm * 10mm som er det nærmeste jeg har funnet. og hva er størrelsen på klossene? Målte tykkelsen på mine og de er litt over 9 mm men slitasjemerkene er nesten borte.
  5. Sjekk batteriet BMW'er kan komme med mange feilmeldinger ved dårlig spenning på batteriet. Få lest ut feilkoder. Ellers kan alle feilkodene bortsett fra airbag komme fra defekt abs sensor/ring venstre bak.
  6. Mitt svar er vask bilen, men ryggekamerat burde ha luke som blir brukt på lastebiler.
  7. Det ser ut som BMW'er er drankere jeg kjørte bruttern's Traktor(Volvo) V70 med 163 HK motor Ålesund- Brimi fjellstue tur-retur via Åndalsnes og hadde forbruk på 0.38. (målt etter pumpe) snittfart 67,7. Men jeg har kjørt min BMW 316i fra MAX stasjonen etter Bjorli til Ålesund med forbruk på 0.38. men det er er 14 mil med nedoverbakke 4-5 opp resten flatt.
  8. Du trenger noe som dette https://bilradiospes.no/produkter/bilstereo/bilmerke-tilbehor/koblings-adapter-iso/ct51-bm01 Men er ikke sikker på om det er den rette til Harman kardon ta kontakt med din HiFi pusher og spør.
  9. Maxopp

    .

    Viskose koblingen er links gjenget. Har fått den av på 3 stk. motorer med en kappet fastnøkkel og hammer.
  10. Var på butikken i dag og når jeg skulle hjem ville bilen ikke starte, heldigvis hadde jeg en bluetooth OBD dongle leste ut feilkoder og fikk opp 2 forskeligne på cam sensor bank 1 var dum og lagret ikke de i Torque så jeg husker ikke kodene. Fjernet kodene og bilen fungerer som den skal, men regner med at jeg bør kjøpe inn ny sensor men finnes det gode som fungerer. (har prøvd noen billige fra koed som funket noen måneder.) Vill bank 1 si at begge kodene er for innsuget? Det blir dyrt å kjøpe nye originale som koster 1500.- pr. stk. hvis de streiker etter 2-3 år. Registerkjede, strammer, glider og vanos ble byttet for ca 40000km siden. 2005 E46 316i N46B18.
  11. Første skritt er kompresjonstest. Sjekk plugg, coil og at du har gnist.
  12. Jeg skiftet mine i fjor, jeg har ikke HK anlegg og brukte ca 1-1.5 timer inkluder finne frem verktøy og rydde opp. Skifte av selve demperne tok vel ca 10-15 min til sammen, resten av tiden ble brukt på demontering/montering av interiør. og finne/rydde verktøy(5min). Etter hva jeg kan huske måtte jeg også skru ut høyttalerne bake for å fjerne en mutter men det var forklart i videoen. Hadde sjekket Youtube først så jeg viste hva jeg måtte gjøre. Har en følelse av at alle deler jeg må skifte er første delen de hadde når de bygde bilen holdt den i luften og monterte resten av bilen rundt delen.
  13. Kjøp en Lada, da rister det uansett hvilken hastighet du har. Jeg hadde samme problemet til jeg skiftet smultringene i bakkant av opphenget på en e46, ser at e91 ikke har samme opphenget men du bør få sjekket foringene i opphenget foran. Så første mistenkte er foringene foran, hvor langt har billen gått? Hvis bilen har rullet over 150k er det snart på tide å skifte 1 og 2 på bildet her. https://www.gsbildeler.no/nettbutikk/bmw_3_serie-e91-touring-320d/etk_delekatalog-forstilling-31_1219
  14. Maxopp

    Dekk

    Dekkmann har samme dekk til 9k
  15. Sender du meg ukens lotto tall kjøper jeg den gjerne.
  16. Har du ikke batteriet i bagasjerommet? Da er det ofte enklere å gå bakover for + kabel. Hvis du skal frem er det ofte like enkelt å borre et nytt hull, husk å behandle hullet mot rust og tetning.
  17. Er den innenfor 5 år fra kjøps dato er det en reklamasjon, nekter de er forbrukerombudet neste skritt.
  18. Den eneste gangen jeg har skiftet topppakning er aldri. Jeg har hatt biler som har gått over 300k, den ene hadde sprekt blokk og oljespruten sto ut av blokken men den gikk som normalt og jeg kjørte den til høggern.
  19. Få tatt en sjekk av kompresjon og trykktesting av kjølesystem før du betaler for bytte av toppakning. Før jeg flyttet på landet hadde jeg også problem med majones men etter jeg flyttet så er det vekke. Nå er de korteste turene jeg kjører ca 12 km.
  20. Får helle ikke økning av turtall med å trykke inn clutche med gassen i bånn, det hender kanskje 1 av 5 ganger. Også et annet problem. Når jeg slipper gassen helt og trykker den inn igjen etter noen sekunder føles det som drivakselen dreier en halv omdreining før jeg får ett rykk før motoren drar igjen. Har en mistanke om at det er svinghjulet som kødder.
  21. Jeg kommer aldri mer til å selge bil privat mer, enten får forhandler ta innbytte eller så blir det hugger. Så får kjøper heller betale 10-30 mer siden de skal ha så mange rettigheter i opptil 5 år på et gammelt vrak.
  22. GS bildeler 66200396793 MONTERINGSSATS PARK DISTANCE CONTROL BAK (Original) 1 707,-
  23. Som du sier rstand det vi snakker om her er smak og den er delt og fult av dritt, men siden jeg aldri tar feil er jo min smak den rette.(lol) Noen foretrekker blondiner andre brunetter og det er noen som foretrekker noe annet..
  24. Er enig med Basse Lusk at med svart grill og svartfolierte lister vil detaljer forsvinne på en mørk bil og det blir en svart klump. Det er som man kjenner misunnelsen kryper opp ryggraden, personlig hadde jeg endret tre interiøret siden jeg ikke kan fordra det bortsett fra på 50 år gamle engelske biler.
  25. Er vel mest sannsynlig at det er lenkearmene til krengningsstabilisatoren, de blir kalt mye rart som hundebein og kyllingbein ser at koed kaller dem swing support. VS 31306781547 HS 31306781548 Men sjekk før du begynner å kjøpe deler.
×
×
  • Opprett ny...