E.C, takk for mye god informasjon. Spennende med stage 1 og 2! Og spesielt fint å høre at en kontrollør sier at modifiseringene så skikkelig ut. Var det TRF som ordnet alt for deg?J
Jeg bladde gjennom PERMEN med kvitteringer og plukket ut det mest vesentlige jeg kunne finne. Det var mye tysk og svensk så jeg nappet det ut uten å sortere mellom kmstand.
Nevneverdige ting som er gjort:
7.10.2015 - oljeskift motor + automatkasse, oljefilter, skiftet stag begge sider bak, skiftet bremseskiver + bremseklosser
23.10.2015. - skiftet formotstand for kupevifte
21.12.2015. - touch up lakkert for 11.000,- SEK
21.2.2016 - pakningsboks veiveaksel byttet, trådpakning, oljetråd
28.3.2017. - bremsevæske + bremsekalypper foran byttet
8.1.2019. - byttet dieselpumpe 13.000,- SEK
2.6.2020 - inspeksjon: BMW anbefaler at veivhusventilasjonsenhet byttes
16.6.2020 - skiftet veivhusventilasjonsenhet pga oljesvette
9.8.2020. - ny frontrute pga steinsprut + skiftet bremserør begge sider bak, midtre over tank og over bakaksel, byttet pga sterk korrosjon
15.1.2021. - fjærdemper (H/V?)framme byttet
17.4.2021 - flushet automatkasse
Jeg skal lese meg opp på hvordan man bytter matepumpene, så har jeg noe å gjøre med bilen 🤠
Ingvaldsen, jeg skal forsøke å holde den unna salt og ikke bruke den på vinteren. Jeg kan være heldig og få låne bil under vinterstid.
I det siste har jeg fått hjelp av Gnilb her på forumet med å legge inn Dynamat plater i dørene. Neste nærliggende skritt er å kjøre innom Nautiluz Creation for å få installert det beste lydsystemet som opprettholder den originale looken. Jeg har en Avin Avant 4 head unit på vei i posten som skal brukes med dette. Jeg savner Apple CarPlay 😅
Jeg har snakket med TRF på telefonen og ble orientert om litt ventetid pga lagerbeholdning av deler til EGR + swirl flaps delete til min bil. Jeg skal ringe igjen til uka.
Jeg har fått en time hos Bavaria Gardermoen for å fikse PDC systemet og nye dørkarmer pga knirking. Jeg har satt inn nye dørklips fra GS men det hjalp ingenting.
Bilen spytter ut en heftig svart sky av eksos under flatt jern i alle gir, og i lave og høye hastigheter. Jeg har hørt at dette ikke er farlig… men kan det uansett gjøres noe med? Hvis dette blir verre ved stage 1/2 så lar jeg det bare være.
Takk for innspill fra dere! Det gikk mye raskere enn jeg trudde. Godt å ha et forum med kloke hoder. 😊
Bjornbeth