Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er ikke noe problem :)

Lurer på om det måtte være en vis modell mellom 2001 og 2002 eller noe.. Kan høre med faren min hvordan det var (Var bmw som hadde sagt at det måtte være fra en vis årsmodell).

Så var det bare og montere, så brukte vi Progman til og kode den. Da ordner alt seg selv, så koda vi celis baklys i samme slengen. :)

Skrevet

Usikker på hva som ligger inne i prossedyren til progman, men den henter vertfall ut den orginale meassure plan´en fra bilen og legger den inn på den nye lcm. Det ligger backup av program filene til alle moduler på et par plasser i bilen, slik at om LCM skulle ryke så kan programmet lett hente ut backup fra bilen og legge det inn på nye modulen :)

Men nå kan man jo justere det meste selv etterpå, eneste km stand og chassi nr som må stemme. :)

Faren min fikk vite på bmw at han måtte ha en LCM fra en bil som var produsert mellom 09.2000 - 02.2003.

Så må den selvsagt stemme med utstyret du har på din bil, om du har xenon skal den ha "ohne man lwr" eller "auto lwr" eller noe slikt. :) Bare sjekk nøye om den kommer fra en bil med eller uten xenon når du kjøper :)

Skrevet

Står i inpa også chassis også ABS/ASC MK4. kjører jeg test, får jeg feil ABS error ECU nack. Må jeg ha bilen i gang for å få dette til å fungere, samme med engine DME 1.7 for M42 / M43 ? Noen tips, eller er den inpa jeg bare tull med.

Sjekka feil meldinger på ABS/ASC MK4 å får da opp 17 ABS Valve, Front left intake. Men det rare er at jeg får den samme feilen på bruks bilen også, som abs lyser på også. Bilene er 93/94 model 318is/316i.

Noen som vet hva denne feilen betyr 17 ABS Valve, Front left intake ? Finner ikke ut av det på google.

Takker for alle tips.

Skrevet

Noen som har link til inpa/ediabas som dem vet fungerer, lurer litt på om det er programme jeg lasta ned som er problem med. Da den ikke registrerer feil hvis jeg tar av abs sensorer heller.

Skrevet

Alpejohn: Er bare instrument cluster å ABS/ASC MK4 jeg kommer inn på.

Rogeren: Har prøvd alle di andre å det er bare ABS/ASC MK4 jeg kommer inn på å får sjekka feilkoder å sletta, men det er det eneste som fungerer.

Har lest litt rundt at det er mange dårlig ediabas/inpa programmer som ikke fungerer, så lurer bare på om det er det som er probleme, da jeg har satt opp til ADS å comport, å bruker en OBD/ADS Interface. I inpa, står det at den (Running) å tester jeg moduler står det busy (gult) Men jeg får ikke sort i Battery/Ignition. Men det lyser på Interface rødt på IGN mellom OBD/ADS.

Takker for alle tips.

Skrevet

Vis du ikke får sort prikk på battery/ignition så får ikke programmet signal om at tenninga er på eller noe, så da er det enten noe som er kobla feil, eller satt opp feil vil jeg tro :)

Bruker du overgang fra 16 pin til 20 pin?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...