k.p Skrevet Desember 13, 2018 Skrevet Desember 13, 2018 (endret) Hei. Skulle koble til pceen jeg bruker på min e61 til kona sin x3(2009) Får bare opp at programmet finner ikke bilen. Noen forslag på hva man kan gjøre? Endret Desember 13, 2018 av k.p
dopus Skrevet Desember 13, 2018 Skrevet Desember 13, 2018 Har du nyeste datasettet da.husker ikke helt hva dem filene heter. Men det er dem som inneholder info selve bilene slik jeg har skjønt det. Psdz data lite tror jeg er den du trenger for diagnose. Full utgaven er for ista-P for programmering
dopus Skrevet Desember 13, 2018 Skrevet Desember 13, 2018 Står jo dem forskjellige modul versjonsnummrene når du starter programmet. Sjekk at dem ikke mangler versjonane eller er gråte ut.
dopus Skrevet Desember 13, 2018 Skrevet Desember 13, 2018 Har du rett diagnose kabel? Er kabelen din en slik utgave med k+d bus, med switch? Prøvd å skifte bus??
Otis Skrevet Desember 13, 2018 Skrevet Desember 13, 2018 1. Men E83 skal vel ha bryteren i K-CAN mener jeg. Har du forsøkt det? 2. Har du en hvit "E" nede i høyre hjørnet når du starter en sesjon? den for EDIABAS.
k.p Skrevet Desember 14, 2018 Forfatter Skrevet Desember 14, 2018 Har en hvit E oppe i venstre hjørne ja. Har forøvrig ingen bryter på kabeln.
Otis Skrevet Desember 14, 2018 Skrevet Desember 14, 2018 Oppe i venstre hjørnet? Du menere oppe i venstre hjørnet av nederst til høyre? Jeg tror feilen er der, mener som sagt at E83 bruker K-CAN og ikke D-CAN
k.p Skrevet Desember 14, 2018 Forfatter Skrevet Desember 14, 2018 Må se iløpet av helgen hvilket hjørne 🤔 Men kan det være feil kabel altså?
k.p Skrevet Desember 19, 2018 Forfatter Skrevet Desember 19, 2018 (endret) Noen som har vært borti denne koden på webasto(shzh modulen)? Endret Desember 19, 2018 av k.p
MGunders Skrevet Desember 19, 2018 Skrevet Desember 19, 2018 37 minutter siden, k.p skrev: Jeg får også opp high rate of battery discharge. Og rett etterpå samme batteri discharge melding på nøkkelen(keyless). Har nettop byttet bilbatteriet og kodet det. Og nøkkelbatteriet er ikke gammelt. Kan det være ibs sensor som lager disse meldingene? På min F11 var det feil på dørhåndtak som ga den samme feilen hos meg hvertfall. Ikke uvanlig å måtte bytte utvendige dørhåndtak hvis du har Comfort Access.
Otis Skrevet Desember 19, 2018 Skrevet Desember 19, 2018 @k.p Jeg hadde en nesten lignende feil, det var can low feil. Det var dårlige ledninger på webasto til meg, men den virker fint helst tiden. Hva sier ista sin testplan?
k.p Skrevet Desember 19, 2018 Forfatter Skrevet Desember 19, 2018 (endret) Prøvde å søke opp feilkoden i ista, men det var ikke så mye svar å finne annet enn at det er kommunikasjonsfeil. Men at det ikke vil komme noe varsel i bilen på dette. Trykket på on på fjernkontrollen til webastoen. Da ble det liv i vifta, men så stoppet den. Trykket en gang til å da startet webastoen å gikk som den skulle. Vil anta den ikke tente slik den skulle første gang? Foreløpig tror jeg webastoen virker som den skal. Får se om den starter når jeg setter den på timer imorgen etter jobb. her er bilde fra inpa Endret Desember 19, 2018 av k.p
Otis Skrevet Desember 19, 2018 Skrevet Desember 19, 2018 Akkurat samme feil som meg! Sjekket du ledningene til webasto, den 6 pin pluggen? Om noen før deg har vært nedi der eller ut med pluggen så kan det være at det er fuktighet i kontakten og da kan det irre oppover kabel. Det var det som hadde skjedd med meg. Men som sagt, min virket dog med denne feil.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå