Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min bmw e61 2009 har begynt å bruke mer diesel en vanlig lurer på om det kan være noe farlig eller om bare systemet har blitt rart, jeg byttet batteri nettopp (hvis det har noe å si). Forbruket var på 0,68 på mila også gikk det opp til 0,96 på en kort kjøretur på 15km omtrent (første kjøretur etter batteri bytte). Noen som har peiling?

Et annet problem er at tanklokket ikke åpner seg, tror det er fordi den ikke låser seg opp sikkelig, noen som har peiling her? 

Skrevet

Korte turer = mest forbruk av drivstoff.
Ofte fryser jo låsen til tanklokket på denne tiden, særlig hvis det har vært fuktig inni der. Men skjer det også ved sommertid så er det gjerne defekt lås.

Skrevet

I tillegg til å bruke mer på korte turer og på vinteren så teller kjørecomputer forbruket fra tiden man står stille, da blir ofte første oppstart etter resett ekstra uheldig. Hvis bilen reelt bruker mer enn før (over tid) så bør du sjekke termostater og temperatur på motor ved kjøring.

Låsepinnen i tanklokket fryser gjerne fast. Jeg har vasket, tørket og smurt min inn med grease. Mulig å fjerne hele låsen eller klippe av låsepinnen. Er ikke så supervanlig med drivstofftyveri fra personbiler i Norge akkurat.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...