Gå til innhold

f1-gubben

Medlem
  • Innholdsteller

    27
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om f1-gubben

  • Bursdag November 4

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Kløfta
  • Kjøretøy
    2017 BMW i3

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Mye vås skal man lese. Slutt nå!
  2. I alle BMW jeg har hatt har dette nullstilt seg når bilen går i dvale. Jeg stemmer på brukerfeil.
  3. Du vet at dette nullstilles når bilen har vært avslått i 15 minutter, eller kjører du rundt kontinuerlig i ukesvis uten pauser?
  4. Jeg har ventilerte komfortseter i min E60 og der merker jeg godt om jeg setter på ventilasjonen. Sikker på at dine virker?
  5. Skulle starte bilen (2004 530i - M54) i dag så ville ikke starteren være med på den slags. Når jeg vrir om nøkkelen fungerer alt unntatt starter. Ikke så lett å høre om noe klikker eller ikke ved starteren siden det er så mye som drar i gang når nøkkelen vris om, men jeg synes det virker som om den er helt tyst derfra. Skal ta en diagnose senere for å se om det er lagret noen feil. Noen som har noe godt tips til hva jeg kan sjekke? Vil ikke skru så mye siden jeg har feber og ikke er i form. Er jo umulig å komme til starteren uten å demontere innsug, så det orker jeg ikke å begynne med.
  6. Velkommen etter med full knapperekke. Jeg har jo også holdt på å vurdere CIC eller NBT og er enig med deg om at NBT ikke er aktuelt så lenge klima ikke er inkludert som standard. Det finnes jo noen emulatorer som klarer å styre klima, men de ser ikke bra ut. Om noen år kanskje...
  7. Begynn med noe enklere. Har du sjekket DISA-ventilen? Den sitter på venstre side av innsuget sett fra førerplass. Er veldig fort gjort å skru ut denne og sjekke om den fungerer (f.eks. om spjeldet har løsnet). Ta av kontakt og skru ut to torx-skruer for deretter å dra enheten rett av. Du finner videoer på Youtube som forklarer virkemåte. Ny koster ca 2600.
  8. Lykteglassene er relativt nyslipte, så det skal være ok.
  9. Jeg har en 2004 E60 med bi-xenon og AHL og synes dette lyser ganske så bra. Blir det enda bedre lys med LCI bi-xenon og AHL?
  10. Var ikke 12V i bagasjerommet standard på de bilene som kom med nedfellbare bakseter? Er det ikke det på din bil?
  11. Det finnes en type som lar deg beholde CD-veksleren, men du får bare brukt den ene eller den andre. En bryter på en Dension lar deg velge bypass.
  12. Med CCC er den denne du er ute etter i så fall. Fordelen med Dension er at da får du støtte for USB-pinne eller ekstern disk også. Finnes dessuten flere produsenter av slikt utstyr.
  13. Jeg har ikke DAB i min bil (ennå). Installering av Dension Gateway 500S (GW53MO1) var enkelt for min del. Bare å ta ut CD-veksler som sitter innerst i hanskerommet. Koble til Dension med MOST-kabler som fulgte med. Bytte ut strømkontakt som tidligere gikk til CD-veksler slik at jeg fikk koblet til Dension. Så måtte jeg kode inn MP3 for å få lyd i bilen. Anbefaler også å oppdatere firmware på densionburken. Min kom med en gammel firmware som hele tiden hengte seg opp på "Loading CD Content" eller noe sånt. Nå fungerer mitt oppsett glimrende. Om man leser på nettsidene til Dension skal DAB+G gi stasjonsnavn og metainfo på displayet. Altså skal du få opp f.eks. P6 og navnet på artisten og låta. Vær obs på at du må ha MOST i bilen da.
  14. Nesten. Jeg har montert en Dension Gateway 500S (GW53MO1) i min 2004 E60. Altså uten bluetooth. Jeg har byttet ut CD-veksler med denne. For å få DAB kan jeg bygge på med en Dension DAB+G (DABACC1). Tilsammen koster disse da 4690. Altså litt billigere enn den du linket til og du slipper å få noe trøbbel med bluetooth. Dension Gateway 500S Dension DAB+G
×
×
  • Opprett ny...