Gå til innhold

wbiter

Medlem
  • Innholdsteller

    173
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

wbiter vant dagen sist Oktober 4

wbiter hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Interesser:
    4823 Nedenes
  • Kjøretøy
    2019 I15 i8 Roadster

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. "You'll Never be Mine!" https://rumble.com/v707sgk-the-ghost-of-an-i8-roadster-do-you-like-bmw-edition-youll-never-be-mine.html?e9s=src_v1_upp_a
  2. Nei jeg kjørte gjennom Tønsberg tirsdag den 23de forrige uke (E18). Det er visstnok bare 2 E-Copper Roadstere i hele Norge så kanskje du har sett den andre. Hadde den Carbon-Kit sånn som min har? Jeg tror ikke den har (Har sett den andre i annonse for 2 år siden, men den hadde ikke Karbon-Kit)
  3. Tatt for noen dager siden. Eid i litt over en uke - enda i ekstase.
  4. Skal kjøpe diagnoseverktøy ved første anledning. Forresten noen som vet om denne er tilstrekkelig? http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Verktoy-og-verkstedutstyr/Testinstrument-og-Elektronikk/Feilkodeleser-2000031400/ Men i mellomtiden håper jeg noen har vært borti noe lignende.
  5. Som overskriften sier, starter den ikke. Det startet for noen måneder siden, hvor den ble tungstartet i perioder, måtte kinne ganske mye før den startet. Når den først startet, gikk den helt fint - altså ikke noe hosting ol. Nesten som den plutselig bare bestemte seg for å starte. Den har vært verst i perioder hvor det har vært fuktig eller regn. I går kom jeg hjem fra en langtur, hvor den har fungert glimrende den siste tiden, men i dag nektet den helt å starte. Har lest noen steder folk med lignende problemer, antyder det kan være bensinpumpa, andre igjen sier det er noe elektrisk. Noen med lignende erfaringer? Regner med N42-motoren er rimelig sammenlignbar med denne, hvis noen har erfaringer fra den.
  6. Alt fungerer utmerket. Klimakontrollen har fått byttet kondensatoren som har en tendens til å tørke ut, som igjen fører til periodisk feil.
  7. Ah, vital info glemt. 318, altså M43. Manuell kasse. Den er grei på rust. Det var endel på dører, bakluke og de vanlige stedene. Har tatt de 3 verste dørene og bakluka. Ikke verdens peneste jobb, men grundig ift. rust. Fortsatt noe på en forskjerm, og bittelitt i den siste døren. Fin under ift. rust.
  8. Har en '99 (produser i '98) E36 touring, rimelig godt utstyrt, (skinn, alarm, klima, største comp, org. cd-spiller) som trenger nytt panser og frontrute (pga dumskap). Videre trenger den nye bakdempere. Den er ganske nylig EU-godkjent, og alt av bremser inkl. bremseskjold og slanger bak er nytt. Den er bare gått 190.000 og motoren er veldig god. Jeg har allerede kjøpt meg ny bil, men enda ikke bestemt meg for skjebnen til denne enda. Hva lønner seg mest - selge den som den er, fikse og selge, selge i deler og deretter dumpe? Hva tror dere?
  9. Takker for input.
  10. Hva med omvendt, fra 18 tasters til 7? Grunnen til at jeg spør, er at jeg har 18 på min, men ønsker å bytte bilen med en som bare har 7, og om dette kan gjøres rimelig kjapt mens jeg er der og bytter. Om jeg bruker litt tid på å få 18-knappersen inn i "den nye", gjør ikke noe, finner sikkert en DIY et sted.
  11. Om en E36 bare har den digitale klokken/temp-måler fra før, og man skaffer seg en stor kjørecomputer, kan den settes rett inn, eller er det flere ting som må medfølge for å få alt til å fungere?
  12. Blå. Oppfarging anbefales uansett, så da kan en også farge de svart.
  13. Nedenes, midt mellom Arendal og Grimstad.
×
×
  • Opprett ny...