Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet om forhandlere av Eisenmann i Norge? Evt. andre nettbutikker som anbefales?

Kvasi:

Jeg overtok det gamle anlegget til min far. Er ikke så dreven på stereo og har ikke satt det sammen (hentet det frem) enda. Jeg kan sjekke hva de forskjellige modellene er i morgen og komme tilbake til deg :)

Det er i hvert fall to "kasser" av Cerwin Vega. En 15" i hver, sammen med 10" midbass og en diskant jeg ikke helt vet størrelsen på. Da totalt 6 høyttalere.

Kassene er ca. 1,50m X 0,50m og er portet med ukjent lengde på ukjent frekvens. Men det er ikke hjemmelaget, så specs er vel satt i stein et eller annet sted :P

Av forsterker har jeg lyst å si at det var Onkyo, men det kan like lett være noe jeg har lest i tulletråden i det siste. Haha.

Jeg husker jeg sjekket bakpå. Det er ikke noe fancy tilkobling for iphone, hdmi med inngang/utgang for TV osv. Men det var 3,5mm jack, en haug med RCA utganger og RCA/aux in. Så var det en Toslink. Men det meste av dette regner jeg med er utganger, så det blir vel RCA in.

Gs selger Eisenmann, de kan og gi temmelig gode priser.

Er det CV AL-1000 du har?

Skrevet

Gs selger Eisenmann, de kan og gi temmelig gode priser.

Er det CV AL-1000 du har?

Koed.no selger Eisenmann. Jeg hørte på pris hos både koed og Gs. Gs ga beskjed om at de ikke skaffet eisenmann.

Skrevet

Koed.no selger Eisenmann. Jeg hørte på pris hos både koed og Gs. Gs ga beskjed om at de ikke skaffet eisenmann.

Var dette lenge siden? Er et par år siden jeg var i kontakt med dem vedr. Eisenmann, og da var GS billigst, også i forhold til amerikanske/tyske forhandlere.

Skrevet

Var dette lenge siden? Er et par år siden jeg var i kontakt med dem vedr. Eisenmann, og da var GS billigst, også i forhold til amerikanske/tyske forhandlere.

Faktisk tidligere i høst. Etter samtale med en som har eisenmann og samme bil jeg har. Jeg sendte mail til Gs, og fikk beskjed om at de ikke skaffet. Deretter svarte jeg med at den personen hadde skaffet gjennom Gs, og da fikk jeg en pris som da lå en god del over hva koed leverer for.

Så de er nok ikke forhandler på eisenmann lenger.

Skrevet

hmm kjøpe hydraulisk tipphenger som er noe breiere enn e30'n ,men litt kortere plan (så e30'n stikker ut litt)

 

eller vanlig bilfrakthenger med helt plan

 

eller kapellhenger som e30'n passer inni.

 

tipphenger er fin når jeg skal hente grus da, men må ha en "lett" en pga maks rett under 2tonn hengervekt på e38'n, kan ta av alle karmene så er mulig å få på e30'n

 

vanlig bilfrakter er jo grei, billigst løsningen ivaffall

 

kapellhenger er jo grei da bilen holder seg tørr og ren (og fri for stensprut når jeg kommer så langt å lakkere den)

 

 

 

skulle helst hatt alle 3 menne for dyrt :P

Skrevet

Jeg så Pink Floyd på Valle Hovin i 1988 da de var på deres Momentary Lapse of Reason Tour. Det var stort, men ikke større enn da jeg i 1985 så Dire Straits på deres Brothers in Arms Tour i Drammenshallen. Det var en større totalopplevelse selv om lyden var vesentlig dårligere. Det er ikke så mange konserter jeg skulle ønske at jeg hadde fått med meg, men U2 i Red Rocks Amphitheatre i Colorado i 1983 på deres War Tour er jeg litt lei meg for at jeg ikke så.

 

Jeg var også på Valle hovin i 88, stor konsert! Ble fullstendig overkjørt, hadde stort sett aldri vært på konsert før, var to kompiser som kjørte nesten 300 mil med en gammel bil.En like stor opplevelse var Nick Cave i oslo konserthus, den fyren har enorm  tilstedeværelse.

Skrevet

Her har det vært litt svar!

Takker :) Jeg fant ikke eisenmann hos hverken GS eller Koed! Gikk på tuning->effektanlegg og der så jeg bare scorpion, supersport, simons og remus. GS hadde supersport, AC schnitzer og sine egne. Vil ikke ha noen av dem da. Hehe. Har funnet på schmiedmann, men har ikke litt lyst å handle fra dem. Hehe.

Hafsmo/kvasi: Det sto CD-90 på CV kassene. Kom ikke frem til forsterkeren. Ligger begravet innerst i blindkjelleren. Hehe.

 

post-49688-0-97189400-1389542230_thumb.j

 

Var litt flere høyttalere enn jeg husket. Haha

Skrevet

Sånn gjennomsnittlig lå de på skiltet eller et par cm over på bilene foran. Så lå de plutselig midt på bakfanger eller så vidt nederst på bakfanger.

Går lyset ditt opp og ned når du slår det på før en kjøretur? Kan jo være motoren i lykten som er gåen, evt knekte løftearmer. Da detter lyset også ned.

 

Ja, mitt lys er sånn cirka ved midten av bakfanger til bilen foran. Når jeg slår på lysene går lyset ned også går det opp igjen. 

Skrevet

Det er bra, da virker i hvert fall løftemekanismen som den skal :)

 

Men når du tok diagnose, fikk du kontakt med xenon-enheten i det hele tatt? Mener den kommer opp av seg selv, og ikke som en feilkode under LCM på listen.

i BMW scanner 1,4, så leter den vel igjennom 3 sider med moduler o.l. Mener mine sensorer kom opp på side 2 eller 3, mens LCM ligger på 1. side.

Men kan være jeg husker helt feil.

Skrevet

Hafsmo/kvasi: Det sto CD-90 på CV kassene. Kom ikke frem til forsterkeren. Ligger begravet innerst i blindkjelleren. Hehe.

 

attachicon.gif29298-cerwin-vega.jpg

 

Var litt flere høyttalere enn jeg husket. Haha

 

Forløperen til AT 100 det der. CV har jo aldri vært kjent som high-end men de der mener jeg å huske spiller ganke bra.

Skrevet

Ja, disse er det litt trøkk i :) Sikkert grunnen til at han har hatt dem så lenge jeg kan huske. Ene elementet sprengte for et par år siden og ble da byttet ut i et likt. Vet ikke om det var restaurert eller om de fortsatt lager nye. De har i hvert fall holdt meg våken gjennom "tusenvis" av netter med festing. Foreldrene var 16 og 18 når de fikk meg, så det ble litt bråk i helgene. Hehe.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...